×
Mobilā versija
+6.0°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
12. jūnijs, 2015
Drukāt

“Ezerniekos” jauns viesu namiņš, kur sakārtot domas, orientēties un svinēt (4)

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Akciju sabiedrības “Latvijas valsts meži”  atpūtas un tūrisma centra “Ezernieki” ēku komplekss papildinātas ar jaunu viesu namiņu. Tagad šajā atpūtas bāzē, kas atrodas Lubānas novada Indrānu pagastā pie gleznainā Salas ezera, visi 90 viesi var ne tikai apsēsties pie svinību galda, bet arī ērti pārnakšņot. Istabas – ar skatu uz ezeru, cenas demokrātiskas – sākot no  14 EUR par vienu gultasvietu, līdz 60 EUR par  numuru. Te laivas, ūdens velosipēds, sporta laukumi un apgaismota, labiekārtota telšu pilsētiņa, kurā telts vieta un iespēja izmantot dušu.

“Ezerniekus” iecienījuši kāzu, lielu svinību un sporta spēļu rīkotāji – šovasar visas nedēļas nogales jau aizņemtas un tie, kuri vēlas atzīmēt jubilejas vai salaulāties uz izpušķotas laipas ezera krastā, pašreiz savu svinību laiku rezervē jau nākamajai vasarai. Visa kompleksa īre, ieskaitot PVN, diennaktī maksā 1300 EUR. Taču darba dienās, tūrisma centrā apmešanās vietu var rast gan ģimenes, gan tūristu grupas. Atpūtas centrā šovasar iespējams iznomāt velosipēdus un doties ar tiem pārgājienos pa pašu bāzes darbinieku veidotiem un praksē pārbaudītiem velomaršrutiem, vai arī izmēģināt savas spējas dažādas grūtības pakāpes trasēs kopā ar orientēšanās speciālistu vai bez tā. Katru gadu, sarīkojot “Orientēšanās dēku”, šos maršrutus un sagatavotās kartes izmanto arī skolas.

Arī tie, kas vēlas apskatīt Latvijas lielāko ezeru – Lubānu un velta tam vairākas dienas, parasti apmetas “Ezerniekos”, kas atrodas 20 km no šī ezera, ko iecienījuši putnu vērotāji un izvēlīgi makšķernieki. Īpaši interesants Lubāna mitrājs ir putnu pavasara un rudens migrācijas laikā. Šeit var redzēt melno puskuitalu, ziemeļu gulbi, purva tilbīti, lietuvaini un baltspārnu zīriņu, kas Latvijā ligzdo tikai Lubāna apkārtnē.

Tie, kurus interesē vēsture, var apciemot Latvijas Nacionālo spēku pirmā virspavēlnieka Oskara Kalpaka atdusas vietu Visugala kapos, vai arī doties uz “Meirāniem”, kur Aiviekstes krastā “Vecajā ceplī” dzīvojis slavenais operdziedātājs Jānis Zābers.

Atpūtas komplekss “Ezerniekos” domāts arī par tiem, kuri grib atpūsties, sakārtot domas, vienkārši sēžot uz terases, vērojot ezera gludo spoguli, izbaudot ūdens un meža dabīgo smaržu. Ja laiks ir lietains, pāri terasei nolaiž jumtu, bet no vēja brāzmām pasargā izbīdāma vējasiena.

Šeit viesojušies arī pirmie ceļotāji ar kemperiem, kas informācija par “Ezerniekiem” atraduši pasaules apceļotājiem zināmā interneta adresē – booking.com, caur kuru iespējams rezervēt vietas viesnīcās vai kempingos un lasīt vērtējumus par to servisu. No desmit iespējamām ballēm “Ezernieki” visās jomās novērtēti ar augstāko atzīmi, taču vienu “astoņi” saņēmuši par to, ka bāze atrodoties pārāk tālu – 200 km – no Rīgas.

Un tomēr – tie, kas šeit reiz bijuši, sola atgriezties atkal. To, vai “Ezerniekos” ir vai nav brīvu numuriņu, vislabāk noskaidrot zvanot uz tālruni – 26671421 vai 27840643.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Jēkabs ir muļķis – viņam visi ir krāpnieki. Tikai pats tas enģelitis. Patiesībā Jēkabs ir skaudīgs par citu panākumiem. Būdams tukšnieks, viņš citus sauc par blēžiem. Nujā, Ješka piliek Ješka.
    Pierādi nu, ka neesi dumjš?

  2. Ar viesunamiem Latviju nepacelsim. Vajag ražotnes un darbavietas novadu laukos.

  3. domas nav jākārto, tas notiks pats no sevis, atpūta vajadzīga

Draugiem Facebook Twitter Google+