Kultūra
Teātris un kino

Festivālā Holandē rādīs jaunāko latviešu animāciju 0


Kadrs no Ginta Zilbaloža filmas “Oāze” (augšā) un Vladimira Ļeščova “Gaidot Jauno gadu”.
Kadrs no Ginta Zilbaloža filmas “Oāze” (augšā) un Vladimira Ļeščova “Gaidot Jauno gadu”.
Publicitātes attēls

Holandes Animācijas filmu festivāla (HAFF) atklāšanas seansā 22. martā Utrehtā pasaules pirmizrādi piedzīvos Latvijas animācijas režisora un mākslinieka Ginta Zilbaloža jaunākā filma “Oāze”, kas tapusi ar Nacionālā Kino centra atbalstu. HAFF konkursa programmā iekļauta arī Vladimira Leščova filma “Gaidot Jauno gadu”, informē Latvijas Animācijas asociācijas pārstāve Ieva Viese-Vigula.

Holandes Animācijas filmu festivāls zīmīgs kā gada pirmā ievērojamā animācijas filmu skate, kas ļauj prognozēt turpmāko animācijas filmu apriti. HAFF šogad notiks divdesmito reizi un risināsies no 22. līdz 26. martam Utrehtas vecpilsētā.

Gints Zilbalodis ir viens no pēdējo gadu spilgtākajiem jaunajiem autoriem latviešu animācijā, arī viņa iepriekšējās filmas “Prioritātes” (2014) un “Nedzirdams” (2015) izrādītas nozīmīgās starptautiska mēroga skatēs.

17 minūtes garā filma “Oāze” iekļauta HAFF īsfilmu konkursa programmā Competition Shorts 1 kopā ar vēl sešām īsfilmām no Japānas, ASV, Panamas, Lielbritānijas, Francijas un Beļģijas, seansi 22., 24. un 25. martā.

Holandes animācijas festivālā Latviju pārstāv arī starptautiski plaši atzītais režisors Vladimirs Leščovs ar filmu “Gaidot Jauno gadu”, viņa filma iekļauta programmā Competition Shorts 6, seansi 23., 24. un 26. martā.

Latvijas pirmizrāde Ginta Zilbaloža filmai “Oāze” plānota šogad maijā, Nacionālā Kino centra rīkotajā 4. maija Latvijas filmu maratonā kinoteātrī “Splendid Palace”, Vladimira Leščova filma “Gaidot Jauno gadu” šajā maratonā tika pirmizrādīta pagājušajā gadā, pauda NKC speciāliste Kristīne Matīsa.

LA.lv