Fiksētais ienākuma nodoklis 0

Šogad stājušies spēkā arī grozījumi likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”, kas skar saimnieciskās darbības veicējus, kuri izvēlējušies maksāt fiksēto iedzīvotāju ienākuma nodokli. Likums papildināts ar 11.8 panta piekto un sesto daļu.

Reklāma
Reklāma

 

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Lasīt citas ziņas

Fiksētā ienākuma nodokļa maksātājam, kas taksācijas gada laikā paplašina savu saimniecisko darbību, sniedzot jaunus profesionālos pakalpojumus, no tās dienas, kad tas sāk sniegt profesionālos pakalpojumus, saimnieciskās darbības ienākumu nosaka saskaņā ar šā likuma 11. vai 11.1 pantu. Maksātājs var atkārtoti izvēlēties fiksēto ienākuma nodokli ne agrāk kā pēc pieciem gadiem.

Piemēram, ja fiziskā persona nodarbojas ar nekustamā īpašuma iznomāšanu, bet gada vidū sāk papildus sniegt profesionālus friziera pakalpojumus, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju, tai ir jāmaksā:

CITI ŠOBRĪD LASA

• līdz profesionālo pakalpojumu sniegšanai – fiksētais iedzīvotāju ienākuma nodoklis 5 % apmērā;

• pēc šo pakalpojumu uzsākšanas – iedzīvotāju ienākuma nodoklis vispārējā kārtībā no saimnieciskās darbības (nomas un friziera pakalpojumiem kopā) 25 % apmērā. Šajā gadījumā kārto ieņēmumu un izdevumu žurnālu un aprēķina peļņu par šo periodu.

Nodokļu maksātāja pienākums ir piecu darbdienu laikā pēc tam, kad uzsākta profesionālo pakalpojumu sniegšana, informēt par to Valsts ieņēmumu dienestu, kā arī paziņot, vai maksātājs saimnieciskās darbības ienākumu noteiks saskaņā ar šā likuma 11. vai 11.1 pantu.

Fiksētā ienākuma nodokļa maksātājs, kas taksācijas gada laikā nodarbina fizisko personu, no dienas, kad to sāk, saimnieciskās darbības ienākumu nosaka saskaņā ar šā likuma 11. vai 11.1 pantu. Maksātājs var atkārtoti izvēlēties maksāt fiksēto ienākuma nodokli ne agrāk kā pēc pieciem gadiem.

Šai gadījumā nodokļu maksātājam, reģistrējot Valsts ieņēmumu dienestā likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu” noteiktajā kārtībā un termiņā darba ņēmēju, ir pienākums arī informēt šo dienestu par to, vai fiksētā ienākuma nodokļa maksātājs saimnieciskās darbības ienākumu noteiks saskaņā ar šā likuma 11. vai 11.1 pantu.

Likumā nav rakstīts, kādā veidā tas notiek. Pietiktu jau ar to, ka darbinieks reģistrēts Valsts ieņēmumu dienestā kā darba ņēmējs.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.