Mobilā versija
Brīdinājums -0.9°C
Guna, Judīte
Sestdiena, 10. decembris, 2016
27. novembris, 2016
Drukāt

Filma “Melānijas hronika” saņem balvu Tallinas Starptautiskajā filmu festivālā (3)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Viestura Kairiša spēlfilma “Melānijas Hronika” Tallinas starptautiskajā filmu festivāla “Melnās naktis” saņēma balvu – bronzas vilka statueti – par labāko operatora darbu.

Kā informēja filmas komunikācijas kampaņas vadītāja Zane Ozola, balvu saņēma filmas “Melānijas hronika” operators Gints Bērziņš.

“Melānijas hronika” bija vienīgā Baltijas valstu filma, kas starp 12 filmām bija iekļauta Tallinas filmu festivāla “Melnās naktis” konkursa skatē un kuras itāļu kinoproducenta un režisora Uberto Pazolīni vadībā vērtēja starptautiskā žūrija.

“Absolūts un neliekuļots prieks par šo balvu! Filmēt “Melānijas hroniku” bija emocionāli smagi. Jebkurā gadījumā tas bija liels izaicinājums gan no radošās puses, gan tīri tehniski, pieņemot dažādus, brīžam arī ne tik patīkamus lēmumus. Bet ir prieks apzināties, ka tas nav velti un ka tas ir novērtēts. Un novērtēts, līdz ar šo balvu, ir arī visas filmēšanas grupas darbs. Jebkurš “Melānijas hronikas” sasniegums ir veltījums visiem uz Sibīriju izsūtītajiem,” pēc balvas saņemšanas sacīja filmas operators Gints Bērziņš.

Somijas kinoteātros filmu “Melānijas hronika” rādīs jau decembra beigās un pēc pirmizrādes Tallinā Somijas lielākais laikraksts “Helsingin Sanomat” 23.novembrī par “Melānijas hroniku” rakstīja, ka “iespējams, šī ir pirmā par vēsturi stāstošā latviešu filma, kuru var ieteikt ārzemniekam.”

Filma “Melānijas hronika” ir Latvijas (“Mistrus Media”), Somijas (“Inland Films”) un Čehijas (“8HeadsProductions”) kopprodukcija.

Filmā galveno lomu atveido šveiciešu aktrise Sabīne Timoteo, kura filmējusies tādās filmās, kā Alises Rorvaheres “Brīnumi”, Filipa Greninga filmā “Mīlestība, nauda, mīlestības,” kas godalogotas Kannu, Berlīnes un citos festivālos. Sabīne Timoteo pagājušā gadā tika atzīta par Šveices labāko aktrisi kino.

Viestura Kairiša jauno spēlfilmu “Melānijas hronika” turpina demonstrēt 200 dažādās vietās Latvijā un mēneša laikā to jau noskatījušies 60 000 skatītāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Grāmata jāiekļauj obligātajā literatūrā! Izcila!

  2. Ļoti iespaidīga filma.

  3. grāmata izcila, Nobela prēmijas cienīga.

Latvijas simtgades svinības kopumā izmaksās 60 miljonus eiro (2)Kopējais Latvijas simtgades svinību pasākumu finansējums 2017.-2021. gadā indikatīvi varētu sasniegt 59 075 947 eiro, liecina Kultūras ministrijas (KM) informatīvais ziņojums par Latvijas simtgades svinību pasākumu plānu 2017.-2021. gadam, kuru nākamnedēļ izskatīs valdībā.
Draugiem Facebook Twitter Google+