×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
7. februāris, 2014
Drukāt

Filmu studija “Rija” šogad tirgū piedāvās trīs jaunas filmas

Foto: LETAFoto: LETA

Filmu studijas “Rija” pārstāvji līdz 12.februārim piedalīsies Eiropas Filmu tirgū Berlīnē, kur piedāvās pircējiem Latvijas filmas, kā arī apspriedīs kopprodukciju iespējas, portālu LA.lv informēja Andra Jakovica, “Rija Films” projektu menedžere.

Pirmā diena tirgū noritējusi veiksmīgi – producents Vilnis Kalnaellis vienojies ar Holandes kompāniju “Submarine” par filmas “Eizenšteins Guanahuato” (rež. Pīters Grīnvejs) kopprodukciju. Arī par citiem Latvijas radošajiem projektiem ir liela interese.

“Rija” šogad tirgū piedāvās trīs jaunas filmas – pilnmetrāžas animācijas filmu “Zelta Zirgs” (rež. Reinis Kalnaellis), spēlfilmu “OKI – okeāna vidū” (rež. Māris Martinsons) un dokumentālo filmu “Kapitālisms šķērsielā” (rež. Ivars Seleckis).

Pilnmetrāžas animācijas filma “Zelta zirgs” ir lielākais studijas “Rija” pēdējo gadu projekts, kurā iesaistīti kopproducenti no Lietuvas, Luksemburgas un Dānijas, kā arī kompānijas no Ungārijas, Filipīnām, Indijas un Krievijas. Šobrīd tiek veikti pēdējie pēcprodukcijas darbi. Filma veidota tradicionālā tehnikā un lielākoties zīmēta ar roku uz papīra.

Arī pie Māra Martinsona jaunākās spēlfilmas “OKI – okeāna vidū” strādājusi starptautiska komanda. To producējusi Latvijas un Lietuvas kompānija “Krukfilms”, “Vides Filmu studija” un ASV kompānija “Backyard productions”. Filmā piedalās japāņu aktrise Kaori Momoi, latviešu aktieris Andris Bulis, austrāliete Hanna Levjēna, un filmas mūzikas autors ASV Kinoakadēmijas biedrs Viljams Goldšteins. Viņa mūzika jaunajai filmai radusies improvizācijas rezultātā filmēšanas laukumā, vēlāk to papildināja un aranžēja Rihards Zaļupe.

Berlīnē Eiropas filmu tirgus ietvaros 9. februārī paredzēts filmas “OKI – okeāna vidū” seanss, bet Latvijas skatītāji filmu uz ekrāniem ieraudzīs tikai aprīlī.

Savukārt filmu studijas “Eiropas dokumentālā kino simpoziji” filmu “Kapitālisms Šķērsielā”, kas ir dokumentālās triloģijas par Šķērsielu trešā daļa, Latvijas skatītāji kinoteātros varēja novērtēt jau pērn.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+