×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
10. jūnijs, 2016
Drukāt

FKTK izsaka brīdinājumu “BTA Insurance Company SE”

Foto LETAFoto LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome ir pieņēmusi lēmumu izteikt brīdinājumu “BTA Insurance Company SE” par Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likuma prasību neievērošanu, liecina FKTK informācija.

Brīdinājums neattiecas uz apdrošināšanas AS “BTA Baltic Insurance Company”, kura sniedz apdrošināšanas pakalpojumus Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Brīdinājums “BTA Insurance Company SE” izteikts, jo uzņēmums nav saskaņojis plānu par pašu līdzekļu summas atjaunošanu līdz aprēķinātajai maksātspējas normai, nav termiņā paziņojis par nodomu izmaksāt ārkārtas dividendes un nav nodrošinājis pastāvīgu maksātspējas prasību izpildes kontroli, tādējādi neievērojot Apdrošināšanas sabiedrību un to uzraudzības likumu, kas bija spēkā līdz 2015.gada 31.decembrim.

Lemjot par piemērojamo sankciju, FKTK ņēma vērā, ka pārkāpumi ir bijuši īslaicīgi un nav negatīvi ietekmējuši “BTA Insurance Company SE” darbību, tāpēc šādā situācijā ir samērīgi izteikt brīdinājumu.

LETA jau ziņoja, ka risku apdrošinātājs “BTA Insurance Company SE” 2015.gadā strādāja ar 3,75 miljonu eiro tīro peļņu, liecina auditētais pagājušā gada finanšu pārskats.

Pagājušā gadā tika pabeigta “BTA Insurance Company” reorganizācija, ar Baltijas valstu biznesu saistīto portfeli nododot meitasuzņēmumam AS “BTA Baltic Insurance Company”. Tādējādi no “BTA Insurance Company” tika nodalīti ar Baltijas valstu biznesu saistītie aktīvi, administratīvie resursi un procesi.

2015.gadā, ņemot vērā Baltijas biznesa portfeli līdz 1.jūlijam, “BTA Insurance Company” parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 108,2 miljonu eiro apmērā, savukārt bruto apdrošināšanas atlīdzībās tika izmaksāts 61,5 miljoni eiro. Peļņa pirms nodokļu aprēķināšanas 2015.gadā sasniedza 4,2 miljonus eiro.

Ārpus Baltijas valstīm “BTA Insurance Company” 2015.gadā parakstīja bruto apdrošināšanas prēmijas 50 miljonu eiro apmērā, kas ir par 18,2% mazāk nekā 2014. gadā. Bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma samazinājums saistīts ar mērķtiecīgu biznesa portfeļa pārstrukturizēšanu un darbības stratēģijas maiņu, teikts finanšu pārskata vadības ziņojumā.

“BTA Insurance Company” reģistrēta 1993.gadā. Patlaban “BTA Insurance Company” sniedz apdrošināšanas pakalpojumus, izmantojot filiāles Vācijā, Polijā, Francijā, Apvienotajā Karalistē. Uzņēmējdarbība Spānijā un Itālijā tiek veikta, izmantojot starpnieku, pamatojoties uz neierobežotu pakalpojumu sniegšanas principu Eiropas Savienības dalībvalstīs.

Šogad plānots noslēgt darījumu par “BTA Insurance Company” meitasuzņēmuma AAS “BTA Baltic Insurance Company” daļēju akciju pārdošanu “Vienna Insurance Group AG”. Darījuma noslēgšanai vēl vajadzīgs Latvijas, Lietuvas un Igaunijas konkurences padomju akcepts. Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisija darījumam jau devusi atļauju.

“Vienna Insurance Group” valdes loceklis Francs Fuhs jau izteicies, ka “Vienna Insurance Group” iegādājies 90% apdrošināšanas “BTA Baltic Insurance Company” akciju ar tiesībām nākamajos sešos gados izpirkt pārējo.

Uzņēmumā “BTA Insurance Company” būtiska līdzdalība ir Gintam Dandzbergam (no 20% līdz 33%) un Paulam Dandzbergam (no 20% līdz 33%).

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+