Florbola tango ar tūrēm un pauzēm 0

Latvijas florbola čempionāta fināla sērijā pēc pirmajām divām spēlēm vadībā ir dāmu komanda “RSU/Runway”, bet vīri pagaidām cīnās neizšķirti. Abas fināla sērijas turpināsies līdz vienas komandas četrām uzvarām.

VIDEO. Ovācijas un neviltota sajūsma! Dons iekļūst Eirovīzijas finālā 7
Krievijas drošības iestādēm “mati stāvus”. No kara atgriežas atbrīvotie cietumnieki – tos nevar savaldīt
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 68

Liekas, “RSU/Runway” florbolistes nopietni gatavojušās pērn iegūto Latvijas čempionvienības titulu neizlaist no rokām, jo sēriju pret “Rubeni” sāka ar uzvaru tās laukumā Kocēnos – 4:3 (2:1, 0:2, 2:0). Viegli nenācās, jo mača priekšpēdējās minūtes sākumā vadībā ar 3:2 bija mājinieces, taču tad savu vārdu teica Luīze Biļinska, vispirms izlīdzinot rezultātu un pēc 62 sekundēm iemetot arī uzvaras vārtus. Kocēnu komandai šis trieciens bija tik sāpīgs, ka nākamajā vakarā Rīgas Olimpiskajā sporta centrā tā bez ierunām pacēla balto karogu, ļaujot čempionēm uzvarēt ar 7:2 (1:0, 4:0, 2:2). Šoreiz Biļinskas rēķinā trīs vārti.

Interesantāks florbola tango vērojams vīriešu finālā. Pirms tā kāds šajā spēlē pudu sāls noēdis kolēģis man pareģoja, ka fināla sērija beigšoties ar 4:0, tiesa, neprecizējot, kam par labu – “Lielvārdei” vai “Ķekavai”. Pirmā spēle Lielvārdē favorītu kārtā iecēla mājiniekus – 12:5 (4:3, 2:1, 6:1). Otrā notika neitrālā laukumā Kocēnos, jo sporta zāle Ķekavā neatbilst visām prasībām tik svarīgos mačos. Arī tur izpaudās “Lielvārdes” pārākums, tomēr vien pirmajos divos periodos (3:2). Trešajā savus pirmos vārtus fināla sērijā guva ķekavietis Mārtiņš Brigmanis, izlīdzinot rezultātu un nopelnot papildlaiku, kura otrajā minūtē pēc Ērika Akulova piespēles pats to pārvērta uzvarā – 4:3 (0:2, 2:1, 1:0, 1:0). Zaudētāju spēlējošais treneris Jānis Jansons aizbildinājās ar komandas nogurumu ieilgušajos izslēgšanas mačos. Bet ko tad lai saka “Ķekava”, kas izslēgšanas spēles sāka ar astotdaļfinālu, savukārt “Lielvārde” – tikai ar ceturtdaļfinālu?
Lai nu kā, bet tagad elpas atvilkšanai laika pietiks gan vieniem, gan otriem, jo fināla sērija turpināsies tikai nākamās nedēļas beigās Vidzemes olimpiskajā centrā Valmierā. Turpat divas reizes sacentīsies arī “RSU/Runway” un “Rubenes” dāmas, tāpat notiks abas spēles par bronzas medaļām – cēsnieku “Lekrings” pret “Ulbroka/FS Masters” un abu Ķekavas sieviešu komandu divcīņa. Bronzu atšķirībā no zelta Latvijas florbola virslīgā izcīna nevis vairākās spēlēs, bet tikai vienā.

Pērnajā pavasarī bronzas mačā tikās abas pašreizējās vīriešu fināla komandas, un “Lielvārde” pārspēja “Ķekavu” ar 14:6, pirmo reizi izcīnot tiesības uzkāpt goda pjedestālā. Ķekavas florbolistiem tas jau ierasts. No 1998. līdz 2004. gadam viņi sešas reizes tika finālā un piecreiz uzvarēja, turpmākajās divās sezonās ieguva bronzu un tagad uz pjedestāla atgriezīsies pēc piecu gadu pārtraukuma.

Līdzīgi spoža ir “Rubenes” dāmu biogrāfija – seši čempioņu tituli, četri bronzas medaļu komplekti un pērn izcīnītais sudrabs, fināla sērijā zaudējot “RSU/Runway” ar 1:4. Šīs sezonas turnīrā abas komandas nūjas krustojušas četras reizes, arvien uzvarot mājas spēlēs: rīdzinieces ar 5:4 (pēcspēles metienos) un 6:4, “Rubene” – ar 3:2 un 6:4. “Lielvārde” pārspēja “Ķekavu” abās turnīra spēlēs gan savā (12:6), gan pretinieku laukumā (9:3).