Ekonomika
Bizness

FOTO: IKEA Rīgā atklās jau šonedēļ. Presei paver priekškaru0

Foto – Karīna Miezāja

Šā gada 30. augustā Zviedrijas mājokļa labiekārtošanas preču tirgotājs IKEA atvērs savu pirmo veikalu Latvijā.

Tas būs lielākais IKEA veikals Baltijas valstīs, un tajā būs pieejami vairāk nekā 8000 preču ‒ viss mājoklim nepieciešamais zem viena jumta.

Veikala IKEA vadītāja Latvijā Inga Filipova skaidroja, ka IKEA vīzija ir radīt labāku ikdienas dzīvi daudziem.

“Lai to īstenotu, mēs piedāvājam plašu laba dizaina, funkcionālu mājokļa labiekārtošanas preču klāstu par tik zemu cenu, lai to varētu atļauties pēc iespējas vairāk cilvēku, teica Filipova.

Viss, ko IKEA dara, tiek veikts, paturot prātā, ka cenai jābūt pieejamai, un par pircējiem ir jārūpējas ‒ tas attiecas, gan uz preču dizainu, gan ražošanu un izplatīšanu, atzīmēja Filipova.

Viņa stāstīja, ka IKEA veikalā pircēja ceļš sākas ekspozīciju zālē 2. stāvā, kur lielākā daļa piedāvāto mēbeļu un risinājumu būs apskatāma vairāk nekā 50 telpu iekārtojumos.

Pēc ekspozīciju zāles jādodas tālāk uz tirdzniecības zāli, kur atrodas vairums interjera priekšmetu, līdz apmeklētājs nonāk pašapkalpošanās zālē, kur var paņemt izvēlēto.

Visas veikalā pieejamās preces iespējams vest mājās uzreiz pēc iegādāšanās. Pircējiem tiek piedāvāti arī dažādi pakalpojumi ‒ preču iegāde uz nomaksu, piegāde, maiņa un atpakaļatdošana.

Saskaņā ar Filipovas sacīto jaunais IKEA veikals daudziem apmeklētājiem būs jauna pieredze, jo viss, kas nepieciešams mājokļa iekārtošanai, sākot ar mēbelēm un beidzot ar interjera priekšmetiem, galda piederumiem un citām lietām, būs pieejams zem viena jumta.

Iedvesma un risinājumi īpaši Latvijas iedzīvotāju mājokļiem

IKEA Latvija vadītāja uzsver, ka liela uzmanība veltīta tam, lai izprastu Latvijas iedzīvotāju vajadzības un piedāvātu risinājumus no IKEA klāsta.

Īpaši padomāts par to, lai iedzīvotāji varētu parocīgi un gaumīgi iekārtot savu mājokli neatkarīgi no mājokļa izmēra, un piedāvājumā ir arī risinājumi ierobežotam budžetam.

“Pirms ienākšanas Latvijas tirgū mēs veicām vairāk nekā 30 pētījumu un aptauju, lai noskaidrotu, kādi ir Latvijas iedzīvotāju mājokļi. Mēs izpētījām, kādi ir dzīves apstākļi, ar kādiem izaicinājumiem saskaras, kādi ir sapņi un vajadzības,” skaidroja Filipova.

Balstoties uz šiem pētījumiem un aptaujām, IKEA veikalā piedāvā risinājumus un iedvesmu dažādu mājokļa telpu iekārtojumam, sākot no virtuves un dzīvojamās istabas un beidzot ar priekšnamu un vannasistabu, norādīja Filipova.

Pēc viņas teiktā, IKEA ir raksturīgi nevis koncentrēties tikai uz mēbelēm, bet piedāvāt risinājumus, radot pievienoto vērtību un uzlabojot mājokļa funkcionalitāti.

“Mēs piedāvājam ne tikai plašu klāstu kvalitatīvu mājokļa labiekārtošanas preču par zemu cenu, bet arī kompleksus risinājumus, piemēram, iegādājoties skapi, iespējams izvēlēties dažādas iekšējās detaļas, lai jaunā mēbele būtu pēc iespējas funkcionālāka,” teica Filipova.

Savukārt, ja dzīvojamās telpas platība ir ierobežota, IKEA piedāvās risinājumus, balstoties uz savu pieredzi un ierosmi, kā lietderīgi izmantot visu pieejamo vietu, atklāja Filipova.

Brīvdiena visai ģimenei

Veikalā būs ne tikai ērti iepirkties, bet tajā varēs arī labi pavadīt laiku kopā ar visu ģimeni. Veikala plānojums ir veidots tā, lai varētu iepirkties un iedvesmoties, kā arī ieturēt maltīti IKEA restorānā vai ļaut bērniem rotaļāties speciāli iekārtotās vietās.

IKEA veikalā starp ekspozīciju zāli un tirdzniecības zāli atrodas restorāns ar 450 sēdvietām, kur piedāvājam plašu dažādu ēdienu klāstu, piemēram, zviedru tradicionālās gaļas bumbiņas.

Pie veikala izejas apmeklētāji var iegriezties IKEA bistro, kur var nobaudīt izslavētos hotdogus vai saldējumu par 30 centiem.

Īpaša uzmanība veltīta tam, lai būtu pieejama droša, izklaidējoša vide bērniem ‒ bērni no 3 līdz 7 gadu vecumam var spēlēties rotaļu istabā “Småland”, kur viņus pieskata mūsu darbinieki, bet paši mazākie var paēst IKEA restorānā bez maksas, paskaidroja Filipova.

Saistītie raksti

IKEA veikals atrodas uz pašas Rīgas robežas (Biķeru iela 2, Dreiliņi, Stopiņu novads) Juglas un Biķernieku ielu krustojumā, 15 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centra.

Veikala darba laiks būs no plkst.10 līdz 21, restorāna darba laiks būs no plkst.9.30 līdz 20.30.

IKEA veikala atklāšana notiks 30.augustā.

Galerijas nosaukums
LA.lv