Pasaulē
Eiropa

FOTO: Latvijas prezidents sveic Gruziju valsts dibināšanas simtgadē 16

Foto – Valsts prezidenta kanceleja

“Mūsu valstu un nāciju likteņos ir daudz kopīga – esam piedzīvojuši padomju okupācijas jūgu, reizē atguvām valstisko neatkarību, bet pēdējās desmitgadēs sastopamies ar līdzīgiem izaicinājumiem un tos pārvaram. Mana dalība šajās svinībās ir apliecinājums mūsu valstu un tautu draudzībai un savstarpējai sapratnei,” uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis, sestdien, 2018. gada 26. maijā, uzrunājot klātesošos Gruzijas simtgadei veltītajā svinīgajā pasākumā Brīvības laukumā Tbilisi.

Kā informē Valsts prezidenta kanceleja, R.Vējonis atzīmēja, ka, sagaidot valsts simtgadi, Gruzija var lepoties ar progresīvu konstitūciju un sekmīgu demokrātiju, ar spēcīgu likuma varu un parlamentu, kas pārstāv tautas gribu dzīvot brīvā, mūsdienīgā valstī, cienot cilvēktiesības un taisnīgumu. Tie ir sasniegumi, kurus ir būtiski novērtēt un svinēt.

Savukārt piedaloties apaļā galda diskusijā “Sadarbība labklājībai – nākamā gadsimta stratēģija” Gruzijas parlamentā, Valsts prezidents uzsvēra: “Vēsturiskās saiknes, kopējās Eiropas vērtības un kopējās intereses veido stabilu pamatu attiecībām starp mūsu valstīm. Latvija vienmēr ir atbalstījusi Gruzijas Eiropas un eiroatlantiskos centienus”.

Valsts prezidents arī atzinīgi novērtēja Gruzijas paveikto reformu procesā un uzsvēra, ka Latvija turpinās atbalstīt Gruziju ceļā uz tiesiskumu un taisnīgumu. Un Latvija turpinās atbalstīt Gruzijas suverenitāti un teritoriālo integritāti.

Dienas noslēgumā Valsts prezidents apmeklēs Nacionālo jauniešu pili, kur vēros uzvedumu par Gruzijas pirmās neatkarības deklarācijas parakstīšanu, kā arī apmeklēs svinīgo koncertu par godu Gruzijas valsts simtgadei Gruzijas valsts operā un teātrī “Zakaria Paliashvili”.
Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 2018. gada 25. maija līdz 28. maijam darba vizītes ietvaros apmeklē Tbilisi, kur piedalās Gruzijas simtgadei veltītajos svinīgajos pasākumos.

Galerijas nosaukums
LA.lv