Kultūra
Kultūrpolitika

FOTO. Muzeju nakts aizvadīta; daudzviet arī šogad garas interesentu rindas1


Latvijas Bankā apmeklētājus izklaidēja iluzionists Robijs Trankalis.
Latvijas Bankā apmeklētājus izklaidēja iluzionists Robijs Trankalis.
Foto: LETA

Sestdien, 18. maijā, risinājās tradicionālā Muzeju nakts, kuras tēma šogad bija “Tālavas taurētājs” un kuras laikā godā tika celti visu laikmetu un visu novadu varoņi un kopā izdzīvoti viņu varoņstāsti.

Kā ierasts, vislielākās apmeklētāju rindas pulcējās pie iestādēm, kurās ikdienā nav vienkārši iekļūt – Saeimas, Rīgas pils, Latvijas bankas.

Krāšņi sarīkojumi risinājās arī citviet Latvijā, un arī tur pieprasītākajos muzejos daļai apmeklētāju nācās vilties, jo iekšā iekļūt nebija iespējams, kaut gan dažiem Muzeju nakts apmeklētājiem bija šķitis, ka sarīkojums zaudē popularitāti.

Saeimas nams Muzeju nakts apmeklētājiem durvis vēra jau desmito gadu pēc kārtas. Šogad, atzīmējot Jāņa Čakstes 160.jubilejas gadu, Saeimas nama viesi varēja ne tikai apskatīt parlamenta telpas, tostarp grezno Sēžu zāli, kurā ik nedēļu uz sēdi pulcējas Saeimas deputāti, bet arī ekspozīcijā “Jānis Čakste – 160” izzināt Tautas padomes prezidenta, Satversmes sapulces prezidenta un pirmā Latvijas Valsts prezidenta dzīvesstāstu.

Latvijas Banka izklaidēt apmeklētājus bija pieaicinājusi iluzionistu Robiju Trankali, savukārt pie Aizsardzības ministrijas risinājās nakts mistērija “No taurēm līdz lielgabaliem”.

Muzeju nakts 2019 Rīgā

LA.lv