Ekonomika
Nauda

FOTO, VIDEO: Apbalvoti Latvijas Bankas un “Mājas Viesa” konkursa uzvarētāji0

Foto – Anda Krauze

Kopš pirmās ar Latvijas Bankas līdzdalību izdotās ekonomikas mācību grāmatas iznākšanas pagājuši 20 gadi. Tolaik sāktais tagad aizvedis pie kā jauna – programmas “No Sprīdīšiem par saimniekiem”, kurā ikvienam saprotamā veidā izstāstītas desmit patiesības par naudu: katrai naudai sava vērtība; jāstrādā gudri; viegli aizņemties, grūtāk atdot; ko sēsi, to pļausi; septiņreiz nomēri; nedzīvo vienai dienai; kal ragavas vasarā; pietaupi nebaltai dienai; ķēdē visi posmi svarīgi; neseko pūlim. Šīs atziņas ir svarīgs atgādinājums ikvienam par gudru un tālredzīgu saimniekošanu.

Latvijas Bankas un žurnāla “Mājas Viesis” konkurss “Latvijas valstij 100: no Sprīdīšiem par saimniekiem” notika piecās kārtās un ieinteresēja daudzus lasītājus no dažādām Latvijas vietām (Jēkabpils, Daugavpils, Kuldīgas nov., Smiltene, Rīga…).

Kā jau jebkurā konkursā uzvaru nodrošina ne vien zināšanas, bet arī veiksme. Šoreiz tā palīdzēja 1. kārtas pareizo atbilžu autoriem: Ivetai Mičulei, Aijai Kalnkamberei, Vitai Grīnbaumai, Robertam Lasim, Birutai Āboliņai un Laurai Grīnbaumai.

Izlozē par 1. kārtas uzvarētāju kļuva Biruta Āboliņa.

2. kārtas veiksminieki bija: Roberts Lasis, Uldis Liniņš, Jūlijs Teters, Ivars Briedis, Iveta Mičule. Izlozē veicās Ivaram Briedim.

3. kārtā pareizas atbildes iesūtīja vien divi: Vita Grīnbauma un Laura Grīnbauma, veiksme uzsmaidīja Vitai Grīnbaumai.

4. kārtas pareizo atbilžu autori bija: Iveta Mičule, Laura Grīnbauma, Vita Grīnbauma un Aivis Vaļulis. Uzvarēja Aivis Vaļulis.

Pēdējā kārtā veiksminieki bija: Iveta Mičule, Laura Grīnbauma, Vita Grīnbauma un Uldis Liniņš. Uzvarētājas godā tika Iveta Mičule.

Visu kārtu un kopvērtējuma uzvarētāji balvās ieguva vērtīgas, izsmalcinātas Latvijas Bankas sudraba kolekcijas monētas. Par 1. vietas ieguvēju kļuva Vita Grīnbauma, viņa saņēma monētu “Janis Rozentāls”. 2. vietas ieguvēja – Laura Grīnbauma saņēma Latvijas Bankas divu sudraba kolekcijas monētu komplektu “Eduards Veidenbaums”, 3. vietas ieguvēja Iveta Mičule saņēma Latvijas Bankas sudraba kolekcijas monētu “Rainis un Aspazija”. Savukārt katras kārtas uzvarētājs guva Latvijas Bankas sudraba kolekcijas monētu “Jāzeps Vītols”.

Uzvarētājiem balvas tika arī no žurnāla “Mājas Viesis” – vērtīgas grāmatas, dāvanu karte 30 eiro apmērā abonēšanai vai grāmatu iegādei izdevniecībā “Latvijas Mediji”.

Apbalvošanas pasākumā konkursanti tikās ar Latvijas Bankas prezidenta vietnieci Zoju Razmusu, konkursu jautājumu līdzautoru, ekonomistu Andri Strazdu, “Mājas Viesa” galveno redaktori Daci Terzenu u.c., kā arī iepazinās ar zināšanu centru “Naudas pasaule”.

Pateicamies visiem konkursa dalībniekiem par ieinteresētību un atbilžu meklēšanas azartu!

Galerijas nosaukums

Video – Karīna Miezāja

LA.lv