×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
28. augusts, 2013
Drukāt

Fotoreportāža: Avīzes, radio un citas digitalizētās Baltijas ceļa piemiņas lietas

Neil Gavin BatesNeil Gavin Bates

Baltijas ceļa digitālajā arhīvā iemūžinātas visdažādākās lietas – fotogrāfijas, avīžu raksti, lelle, piespraudes, valsts karogs, apģērbs, radio un fotoaparāti un daudzas citas – kopumā 164 piemiņas lietas, portālu “LA.lv” informēja projekta “Europeana 1989” pārstāvji.

 

Divu dienu laikā savas piemiņas lietas digitalizēt ieradās ap 100 cilvēku, tostarp viens no Baltijas ceļa organizētājiem Romualds Ražuks, māksliniece Džemma Skulme, politologs Veiko Spolītis un citi. Baltijas ceļa digitālo arhīvu veido Eiropas digitālā bibliotēka “Europeana” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku.

“Europeana 1989” pārstāvji atzīmē, ka mērķis ir radīt digitālu arhīvu par revolucionārajiem notikumiem, kas mainīja Eiropu. Nākamgad apritēs 25 gadi kopš šiem notikumiem, tāpēc ikviens tiek aicināts iesaistīties digitālā arhīva izveidē, daloties ar saviem stāstiem, fotogrāfijām, video un skaņu ierakstiem.

Baltijas ceļa dalībnieki tiek aicināti digitalizēt savas piemiņas lietas arī pašiem un publicēt tās vietnē “www.europeana1989.eu/lv” jebkurā tiem ērtā laikā, jo kolekcija ir atvērta papildināšanai no interneta. Sagaidāms, ka projekta rezultātā izveidos lielisku arhīvu, ko varēs izmantot pētniecības, mācību un izklaides nolūkos, norāda “Europeana 1989”.

{gallery id=”2075″}

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+