Pasaulē
Eiropa

Francija kritizē ASV: uz robežas ar Meksiku nošķirti no ģimenēm teju 2000 imigrantu bērni0


Uz ASV un Meksikas robežas no imigrantu ģimenēm nošķir bērnus, 18.06.2018.
Uz ASV un Meksikas robežas no imigrantu ģimenēm nošķir bērnus, 18.06.2018.
Foto – LETA/EPA

ASV prezidenta Donalda Trampa politika uz Meksikas robežas, nošķirot bērnus no vecākiem, parāda, ka ASV un Eiropai nav kopīga “civilizācijas modeļa”, otrdien paziņojis Francijas valdības preses pārstāvis.

“Es nevēlos, lai tas, kas notiek Savienotajās Valstīs, notiktu Eiropā, mums nav viens un tas pats civilizācijas modelis, acīmredzot zināmas vērtības mums nav kopīgas,” telekanālā “France 2” paziņoja Francijas valdības preses pārstāvis Benžamēns Grivo.

Uz ASV robežas ar Meksiku pēdējo sešu nedēļu laikā gandrīz 2000 bērnu nošķirti no saviem ģimenes locekļiem, kuri nelegāli šķērsojuši robežu, liecina ASV amatpersonu šomēnes sniegtā informācija.

Medijos parādījušies attēli, kuros redzams, ka desmitiem bērnu tiek turēti lielos metāla nožogojumos.

ASV tieslietu ministrs Džefs Sešonss paziņojis, ka personām, kas šķērso robežu nelegāli, tiks izvirzītas kriminālapsūdzības pat, ja viņi iepriekš nav sodīti. Un ASV likumi paredz, ka gadījumā, ja vecāki tiek ieslodzīti cietumā, bērns viņiem tiek atņemts.

“Šie attēli ir šokējoši, un acīmredzot mūsu darbs ir aizstāvēt Eiropas ideālu, miera, brīvības ideālu,” norādīja Grivo.

Tramps arī aizkaitinājis Eiropas līderus, apgalvojot, ka Eiropa ir pieļāvusi lielu kļūdu, kopš 2015.gada atverot savas robežas simtiem tūkstošiem migrantu no konfliktu un nabadzības plosītām valstīm. Tramps paziņojis, ka nepieļaus ASV pārvēršanos par migrantu nometni.

Pirmdien ASV prezidents atkārtoja savu nostāju, ka nevēlas, lai ASV imigrācijas jomā izveidojas tāda pati situācija kā Eiropā.

Tikmēr Berlīnē ASV kanclere Angela Merkele šodien tiekas ar Francijas līderi Emanuelu Makronu, lai apspriestu kopīgu Eiropas Savienības (ES) atbildi migrācijas krīzei.

Saistītie raksti

Merkele migrācijas jautājumos saskārusies ar pretestību pašas valdībā, un imigrācijas radītās problēmas novedušas pie galēji labējo un populistisko partiju popularitātes pieauguma Eiropā.

“Es uzskatu, ka manas paaudzes galvenā atbildība (..) ir aizstāvēt Eiropas solidaritāti pret populismu, pret visām populisma formām, galēji labējiem un galēji kreisajiem,” sacīja Grivo.

“Ja visi atkāpsies aiz savām nacionālajām robežām, mums neizdosies,” viņš piebilda.

LA.lv