Pasaulē
Eiropa

Francijas Alpos iestrēguši funikuliera vagoniņi ar desmitiem cilvēku 16

Foto: AFP

Francijas Alpos ceturtdien iestrēga funikuliera vagoniņi ar 110 cilvēkiem, no kuriem 60 ceturtdienas vakarā tika evakuēti ar helikopteriem, bet pārējo 50 pasažieru evakuācija tika atlikta nakts iestāšanās dēļ, paziņoja amatpersonas.

Vagoniņi iestrēga apmēram 3800 metru augstumā virs Monblāna ledājiem.

“Mums izdevās ļoti grūtos apstākļos evakuēt 60 cilvēkus pusotras stundas laikā,” paziņoja Augšsavojas departamenta prefekts Žoržs Fransuā Leklērs.

“Iestājoties naktij, mums vajadzēja apturēt glābšanu ar gaisa transportu,” viņš piebilda.

Prefekts nepateica, vai vagoniņos palikušajiem tūristiem būs tur jāpavada visa nakts. Plašāka informācija varētu tikt sniegta preses konferencē Šamonī pilsētas mērijā.

Problēmu radīja troses, kas “nezināmu iemeslu” dēļ vēlā pēcpusdienā sakrustojās un funikulieri uzturošās firmas “Compagnie du Mont-Blanc” darbinieki nespēja tās salabot, paziņoja firmas vadītājs Matjē Dešavāns.

Funikulieris savieno Monblāna masīva kalnu “Dienvidu adata” (Aiguille du Midi) Francijas pusē ar Helbronnera smaili uz Itālijas robežas, kur tika nogādāti izglābtie pasažieri.

Glābšanas operācijā piedalījās trīs helikopteri no Šveices, Francijas un Itālijas. Laikapstākļi sākumā bija labi, bet vēlāk lielā augstumā laiks apmācās.

“Mēs uzturam kontaktu ar klientiem [vagoniņos]. Viņiem ir ūdens un kādi sakaru līdzekļi, bet viņi sāk just, ka paiet ilgs laiks,” piebilda Dešavāns.

Funikuliera vagoniņi, kas katrs pārvadā pa četriem pasažieriem, piedāvā gleznainus skatus uz 4810 metrus augsto Monblānu, kas atrodas uz Francijas un Itālijas robežas.

Saistītie raksti
LA.lv