Sports
Ziemas sports

“Furkad, tu esi cūka”, skan pa visu Krieviju pasaules čempionāta apbalvošanas translācijā12

foto – ITAR-TASS/Scanpix

Krievijas biatlonisti Antons Šipuļins un Aleksandrs Loginovs ceturtdien pēc Austrijā notiekošā pasaules čempionāta jauktās stafetes sacensībām apbalvošanas ceremonijā nepaspieda roku titulētajam francūzim Martēnam Furkadam.

Par pasaules čempioni 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē ceturtdien kļuva Vācija, kamēr sudrabu ieguva Francija, bet bronzu izcīnīja Krievija.

Sacensību laikā Furkads izcēlās ar pretrunīgu rīcību, jo trešajā stafetes maiņā viņš sadūrās ar Loginovu, ko krievi jau nodēvējuši par apzinātu rīcību, savukārt neilgi pirms finiša viņš uz brīdi bloķēja Šipuļina centienus pacīnīties par otro vietu.

Šipuļins pēc sacensību noslēguma teica, ka Furkads viņa priekšā “aizslēdzis” koridoru, kas francūzim ļāvis izcīnīt sudrabu. Pēcāk notikušajā apbalvošanas ceremonijā Loginovs un Šipuļins nepaspieda roku titulētajam Francijas sportistam, kurš turklāt šī pasākuma vidū pēkšņi pameta pjedestālu, tomēr pēcāk, citu mudināts, atgriezās.

“Pilnībā esmu zaudējis cieņu pret Furkadu. Respektēju viņu kā sportistu, bet kā cilvēks viņš uzvedas neglīti. Viņš Loginovu notrieca tīšām,” televīzijas kanāls “Match TV” citē Šipuļina teikto. “Un tas, kā viņš uzvedās finišā. Ja uzskati sevi par spēcīgu sportistu, tev ir jācīnās godīgi un nevajag “aizvērt” koridoru. Varbūt tas bija pēc noteikumiem, taču es tā nerīkotos.”

Furkads gan esot atvainojies par uztriekšanos Loginovam, bet cīņu finišā ar Šipuļinu viņš uzskata par adekvātu.
Latvija ceturtdien notikušajā jauktajā stafetē ieņēma pēdējo vietu 25 komandu konkurencē.

Saistītie raksti

TV translācijas komentētājs “Match TV” kanālā Dmitrijs Gubernijevs apbalvošanās laikā visai valstij vēstīja “Furkad, tu esi cūka” un aicināja šo ziņu nodot visai pasaulei.

Pēdējo mēnešu laikā arī Krievijas biatlonu skārusi pamatīga dopinga ēna, un uz to uzmanību vērsis arī Furkads, kurš pat vienubrīd draudēja ar boikotu, ja krievu sportistiem netiks piemēroti bargi sodi.
Decembra sākumā Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās izmeklēšanas komisijas vadītājs Ričards Maklarens publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.

LA.lv