Foto – Juris Kalniņš

Pirmā kārta, pirmās aizdomas 0

Divas sarkanās kartītes Ventspilī, Vladislava Kozlova trīs vārti un aizdomas par jūrmalnieku apzinātu zaudējumu Kauguros – Latvijas futbola čempionāts sācies gana karsti.

Labvēlīgs lēmums

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Dienu pirms turnīra sākuma Latvijas Futbola federācijas (LFF) apelācijas komisija – priekšsēdētājs futbolā labi zināmais Kārlis Villerušs un divi pieaicināti juristi – tomēr atļāva “Skonto” un Daugavpils “Daugavai” spēlēt virslīgā, lai gan pirms tam dažs šo komandu izredzes novērtēja ar vienu procentu. Abas apelācijai bija gatavojušās ļoti nopietni, un Villerušs pat izteicies – ja dokumenti ar tādu rūpību tiktu sagatavoti jau sākumā, nekādas problēmas nebūtu radušās. Rīdzinieku pārstāvji esot pierādījuši, ka spēs nokārtot parādsaistības, bet daugavpiliešiem dots laiks līdz oktobrim, lai sakārtotu jaunatnes futbola akadēmijas lietas. “Skonto” problēmas gan ar to nebeidzas – klubs ir vairāk nekā 4000 eiro parādā biedrībai “Latvijas futbola virslīga”, un tās biedri šonedēļ balsos, vai skontiešiem ir tiesības piedalīties čempionātā.

Sekmīgā debija

Sezonu atklāja jaundibinātā kluba FK “Liepāja” uzvara savā laukumā pret “Metta/Latvijas Universitāte” ar 2:1. Pirmos vārtus čempionātā otrajā puslaikā guva studentu komandas uzbrucējs Gatis Kalniņš, bet jau pēc pāris minūtēm rezultātu izlīdzināja Kristaps Grebis, kurš pēc četru gadu pārtraukuma atgriezies dzimtajā Liepājā. Uzvaras vārtus guva Valērijs Afanasjevs.

Ventspilī ļoti azartiski aizritēja mājinieku cīņa pret Rīgas “Daugavu”. Pateicoties pērnās sezonas lielāko daļu savainojuma dēļ izlaidušajam nigērietim Ahmedam Abdultaofikam, kurš otrajā puslaikā iesita divus vārtus, pašreizējie čempioni ventspilnieki uzvarēja ar 2:0. Spēle bija visnotaļ asa – abas komandas kopā nopelnīja astoņas dzeltenās un pa vienai sarkanajai kartītei. 76. minūtē noraidīts tika arī abu vārtu autors Abdultaofiks. Jau kompensācijas laikā par otro dzelteno kartīti uz ģērbtuvēm aizsūtīja arī “Daugavas” pussargu Aurimu Kuči. 33 gadus vecais lietuvietis Latvijas čempionātā spēlēja arī pirms septiņiem gadiem un pārstāvēja “Daugavu”, tiesa, citu – no Daugavpils.

Kas notika Kauguros?

Interesanti notikumi risinājās arī Kauguros, kur FC “Jūrmala” uzņēma jelgavniekus. Viesi uzvarēja ar 3:1, visus trīs vārtus guva Vladislavs Kozlovs, kurš Jelgavā atgriezies pēc pusotras sezonas nospēlēšanas Ventspilī. Interesanti, ka 26 gadus vecais uzbrucējs šajā mačā iesita tikpat daudz vārtu, cik FK “Ventspils” sastāvā aizvadītajās 32 spēlēs Latvijas čempionātā.

Viņa sasniegumu gan aizēno laukumā redzētais. Pēc pirmā puslaika rezultāts bija 1:1, bet otrajā puslaikā jūrmalnieki vārda tiešā nozīmē apstājās un necentās saasināt situāciju uzbrukumā. Otros vārtus Kozlovs guva pēc tam, kad laukuma vidū paslīdēja pieredzējušais aizsargs Pāvels Mihadjuks, bet trešo reizi bumba vārtos nonāca pēc vārtsarga Igora Labuta rupjās kļūdas.

Iespējams, tā ir tikai neveiksmīga apstākļu sakritība, bet FK “Jelgava” treneris Sergejs Golubevs preses konferencē norādīja uz pretinieku uzbrukumu – 15 minūtes pirms pamatlaika beigām komanda zaudēja ar 1:2 un turpmāk ne reizi nesita uz vārtiem. Jelgavniekiem uzvara esot nākusi viegli, un tas liek aizdomāties – kādēļ?

FC “Jūrmala” galvenajam trenerim Mihailam Koņevam nebija īsta skaidrojuma, kas notika otrajā puslaikā. Kā zināms, viņa komanda tika diskvalificēta no Ziemas kausa izcīņas, kur ļoti aizdomīgi nospēlēja pret FB “Gulbene”.

Vakar Kauguros Jūrmalas “Spartaks” negaidīti zaudēja virslīgas debitantu komandai BFC “Daugavpils” (0:1). Vārtus 81. minūtē guva Vladislavs Fjodorovs.

Rezultāti. FUTBOLS

LATVIJAS ČEMPIONĀTS, “SMScredit.lv virslīga”

* FK “Liepāja” – “Metta/Latvijas Universitāte” 2:1 (0:0), Grebis (60.), Afanasjevs (67.); Kalniņš (57.).

* FK “Ventspils” – Rīgas “Daugava” 2:0 (0:0), Abdultaofiks (56. un 63.).

* FC “Jūrmala” – FK “Jelgava” 1:3 (1:1), Ernandezs (29., 11 m); Kozlovs (18., 75. un 85.).

* Jūrmalas “Spartaks” – BFC “Daugavpils” 0:1 (0:0), Fjodorovs (81.).