Mobilā versija
-2.1°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Gaisa spēki devušies uz mācībām “Baltic Bikini”

Foto: Gatis Dieziņš, RJCFoto: Gatis Dieziņš, RJC

No 1.līdz 5.augustam Lietuvā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības „Baltic Bikini”, kurās piedalīsies Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas karavīri, kas kopā ar Lietuvas un Igaunijas karavīriem apgūs izdzīvošanas iemaņas, kas nepieciešamas pēc gaisa kuģa avārijas ūdenī.

Mācības rotācijas kārtībā katru gadu notiek Latvijā, Lietuvā un Igaunijā; Latvijā “Baltic Bikini” norisinājās 2014.gadā.

Mācību uzdevums ir trenēt apkalpi pamest ūdenī avarējušu gaisa kuģi un izmantot pieejamo glābšanas aprīkojumu, lai noturētos virs ūdens vismaz vienu stundu – laiku, kurā iespējama meklēšanas un glābšanas helikoptera ierašanās avārijas vietā.

Šīs ir gadskārtējās mācības, kuras kopš 2004.gada rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un tajās piedalās gaisa kuģu apkalpes – piloti, bortmehāniķi, kā arī glābšanas komandas. No 1999.gada līdz 2003.gadam tās notika Dānijā Baltijas valstu un Dānijas bruņoto spēku sadarbības programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (19)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no Latvijas (2)Kravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+