Mobilā versija
+4.5°C
Leonīds, Leonīda
Ceturtdiena, 20. oktobris, 2016
29. jūlijs, 2016
Drukāt

Gaisa spēki devušies uz mācībām “Baltic Bikini”

Foto: Gatis Dieziņš, RJCFoto: Gatis Dieziņš, RJC

No 1.līdz 5.augustam Lietuvā norisināsies ikgadējās starptautiskās militārās mācības „Baltic Bikini”, kurās piedalīsies Gaisa spēku aviācijas bāzes Aviācijas eskadriļas karavīri, kas kopā ar Lietuvas un Igaunijas karavīriem apgūs izdzīvošanas iemaņas, kas nepieciešamas pēc gaisa kuģa avārijas ūdenī.

Mācības rotācijas kārtībā katru gadu notiek Latvijā, Lietuvā un Igaunijā; Latvijā “Baltic Bikini” norisinājās 2014.gadā.

Mācību uzdevums ir trenēt apkalpi pamest ūdenī avarējušu gaisa kuģi un izmantot pieejamo glābšanas aprīkojumu, lai noturētos virs ūdens vismaz vienu stundu – laiku, kurā iespējama meklēšanas un glābšanas helikoptera ierašanās avārijas vietā.

Šīs ir gadskārtējās mācības, kuras kopš 2004.gada rotācijas kārtībā notiek kādā no Baltijas valstīm, un tajās piedalās gaisa kuģu apkalpes – piloti, bortmehāniķi, kā arī glābšanas komandas. No 1999.gada līdz 2003.gadam tās notika Dānijā Baltijas valstu un Dānijas bruņoto spēku sadarbības programmas ietvaros.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+