Mobilā versija
+0.4°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Otrdiena, 24. janvāris, 2017
6. jūnijs, 2014
Drukāt

Gaismas pils ēka beidzot pieņemta ekspluatācijā

Foto: LETAFoto: LETA

Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ēka šodien pieņemta ekspluatācijā, pavēstīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Rīgas pilsētas būvvaldē šonedēļ saņemti visi nepieciešamie atzinumi un eksperti operatīvi izvērtējuši visu dokumentāciju, tostarp izmaiņas, kas veiktas būvdarbu laikā.

Šodien sasauktā ekspluatācijā pieņemšanas komisija konstatējusi, ka uzbūvētā “Gaismas pils” atbilst visiem būvnormatīviem un prasībām un ir nododama ekspluatācijā.

No šodienas LNB ēka ir pilnībā izmantojama bez ierobežojumiem, norādīja Vircavs.

Ņemot vērā mediju lielo interesi par šo notikumu, būvvaldes telpās, Amatu ielā 4, šodien plkst.14 notiks preses konference, kurā tiks sniegta plašāka informācija par ēkas nodošanu ekspluatācijā, pavēstīja būvvaldes pārstāve Ilze Žūka

Kā ziņots, LNB ēkas būvniecība tika sākta 2008.gada jūnijā.

Tās būvdarbus veica “Nacionālā būvkompāniju apvienība”, ko veido trīs lielākie Latvijas būvuzņēmēji – SIA “Re&Re”, AS “RBSSKALS” un SIA “Skonto būve”.

Saskaņā ar līgumu, ko valsts ar būvuzņēmējiem parakstīja 2008.gada 15.maijā, bibliotēkas būvniecības izmaksas prognozētas 163,06 miljoni eiro, taču projekta īstenošanas laikā “Gaismas pils” izmaksas pieaugušas līdz 256,1 miljonam eiro.

Pievienot komentāru

Diskusiju mutuļos dzims jaunas dejasSakarsušajā gaisotnē ap Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētku Deju lieluzveduma repertuāru un dejotāju ietērpu būtiski ir emociju un pretrunīgās argumentācijas jūrā nepazaudēt deju kuģa stūri – skaidru skatu uz nozares šodienu un perspektīvu.
Draugiem Facebook Twitter Google+