Mārtiņš Sesks
Publicitātes foto

Gāja raibi, bet esmu apmierināts – Sesks rezumē ERČ posmu Romā 0

Latvijas rallija braucēja Mārtiņa Seska un stūrmaņa Ulda Brieža ekipāža šajā nedēļas nogalē Itālijā izcīnīja astoto vietu Eiropas čempionāta (ERČ) piektajā posmā – Romas rallijā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Līderis pirms pēdējiem desmit ātrumposmiem bija itālis Džandomeniko Basso (“Škoda Fabia R5”), kurš svētdien nosargāja vadību un svinēja uzvaru kopējā ieskaitē.

Arī uz pārējiem diviem goda pjedestāla pakāpieniem bija mājinieki – otro vietu ieņēma Simone Kampedelli (“Ford Fiesta R5”), bet trešais bija Andrea Krunjola (“Škoda Fabia R5”). Kampedelli uzvarētājam zaudēja 23,3 sekundes, bet Krunjola atpalika vienu minūti un 0,3 sekundes.

Tikmēr Sesks (“Škoda Fabia R5”) pēc 14.vietas pirmajā posmā sestdien pakāpās uz astoto vietu kopvērtējumā, šo pozīciju saglabājot arī svētdienas ātrumposmos. Viņš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 14,5 sekundes.

Junioru ieskaitē Sesks ieņēma trešo vietu, bet kopumā šajā konkurencē piedalījās piecas ekipāžas.

Seskam šis bija otrais rallijs ar R5 auto un pirmais rallijs ar šo auto uz asfalta.

Latvietis šajās sacensībās startē bez sava ierastā stūrmaņa Krišjāņa Caunes, kurš pēc sava tēva Ivara nāves nolēmis paņemt pārtraukumu aktīvajā autosportā. Šī ekipāža šosezon startē pasaules autorallija čempionāta (WRC) junioru ieskaitē.

Nākamais WRC junioru posms notiks augusta pirmajā nedēļas nogalē Somijā.

“Eiropas čempionāta sezona ir galā, divi īpašie ralliji ar R5 automašīnu no Motorsport Italia komandas ir aizvadīti, katrs rallijs uz cita ceļa seguma. Šis principā bija pirmais asfalta rallijs šogad, pirmais ar R5 un stūrmani, kas ikdienā ir mans treneris,” sociālajos tīklos raksta Mārtiņš Sesks. “Gāja un iet mums raibi, bet abi mācāmies, it sevišķi man ir jāpierod pie šī auto, dažbrīd šķiet, ka braucu divreiz ātrāk nekā ar ierasto R2. Esmu pat apmierinātāks nekā pēc Liepājas posma, šeit bija pilnīgi cita konkurence, itāļi šeit ir ļoti pieredzējuši un ātri, bet zinām, kas nākotnē jādara, lai tiktu viņiem līdzi un pat garām.”