×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Zviedrijā galēji labējie kļūst par populārāko partiju (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Zviedrijas premjerministrs Stēfans Levēns

Par populārāko partiju Zviedrijā pirmo reizi kļuvusi galēji labējā “Zviedrijas demokrāti”, kas pieprasa mainīt Stokholmas līdzšinējo liberālo imigrācijas politiku, liecina aptaujas dati.

“Zviedrijas demokrātus” atbalsta 25,2% iedzīvotāju, bet premjerministra Stēfana Levēna sociāldemokrātus – vien 23,4%. Opozīcijas Moderātu partija ar 21% ierindojusies trešajā vietā. “Zviedrijas demokrāti”, kam saknes ir labējo radikāļu kustībā, parlamentā iekļuva 2010. gadā. Par galveno mērķi tā uzskata Zviedrijas imigrācijas un bēgļu politikas maiņu. “Pastāv liela neapmierinātība ar valdību kopumā, un ne jau pēdējā vietā ir tās imigrācijas un integrācijas politika un ubagošanas problēma. Daudzi šajos jautājumos moderātos neredz alternatīvu, tāpēc viņu vietā vēršas pie mums,” komentējot aptaujas rezultātus, sacīja “Zviedrijas demokrātu” sekretārs Rihards Jomshofs. Partijas popularitātei par labu nākusi reklāmas kampaņa pret Eiropas čigānu ubagošanu Stokholmas ielās, skaidroja partijas pārstāvis. 2014. gada parlamenta vēlēšanās “Zviedrijas demokrāti” izcīnīja trešo lielāko balsu skaitu – 12,9% un ieguva 49 no parlamenta 349 vietām.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tā sauktais “populisms” ir tikai demokrātija. Maza, polītkorektuma apsēsta fanātiķu grupa nedrīkst uzspiest vairākumam savu “pareizo” viedokli.

Draugiem Facebook Twitter Google+