Latvijā
Vēsture

Garajās brīvdienās – dārgumu medībās!0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Roberts Kaniņš, LNVM

Nedēļas nogalē, 28. un 29. aprīlī, noslēdzot dārgumu medības Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā, ģimenes ar bērniem aicinātas piedalīties spēlē “Medības krustu šķērsu”, LA.lv uzzināja muzejā.

Domājat – muzejs un spēles prieks ir nesavienojamas lietas? Kopš gada sākuma katra mēneša nogalē muzeju pieskandina zinātkāri jautājumi, uzdevumu lapu čabēšana un satrauktu soļu dipoņa, liecinot par azartiskiem atbilžu meklējumiem.

Arī šonedēļ visā sestdienas un svētdienas garumā, no plkst. 10 līdz 17, muzeja ekspozīcijā būs iespējams risināt āķīgus uzdevumus, rēbusus, anagrammas, burtu šarādes un minēt latviešu tautas mīklas, kuru atminējumi rodami muzeja ekspozīcijā.

Esot vērīgiem un turot vaļā tās divas māsiņas abpus kalna, kuras nekad nesatiekas (acis), būs iespēja atrisināt 18 dažādus uzdevumus par laiku, sākot no pirmo cilvēku ienākšanas Latvijas teritorijā līdz pat neatkarības atjaunošanai, tā iepazīstot Latvijas vēsturi muzeja ekspozīcijas 24 zālēs. Uzdevumu lapu iespējams lejupielādēt ŠEIT.

Atbildes uz visiem uzdevumiem atrodamas LNVM ekspozīcijas zālēs. 28. aprīlī ieeja muzejā un dalība spēlē – bez maksas, 29. aprīlī dalības maksa spēlē ir ieejas biļete muzejā (ģimenes biļetes cena 4 eiro).

LA.lv