Latvijā
Rīga

Garāmgājēji uz ielas pamana raudošu meitenīti, kuru māte izlikusi no mājām 1

Foto – Fotolia

Likumsargus pārsteigusi kādas iereibušas mātes cietsirdīgā attieksme pret savu meitu, LA.lv uzzināja Rīgas pašvaldības policijā (RPP).

Šā gada 11.maijā neilgi pirms pulksten 22.00 likumsargi devās uz izsaukumu Torņakalnā, kur garāmgājēji uz ielas ievērojuši raudam mazu meiteni.

Ierodoties notikuma vietā, sastapta jauniešu kompānija, kura norādīja uz raudošo meiteni. Sarunas laikā otrklasniece pastāstīja, ka viņas māte aptuveni reizi mēnesī piedzeroties un kļūstot agresīva. Šajā reizē māte iespērusi meitai pa vēderu, rāvusi aiz matiem un pēc tam izmetusi no mājām. Meitene pāris stundas stāvējusi uz ielas un bija pārsalusi, tāpēc kāda garāmgājēja iedevusi savu jaku, lai bērns sasildās. Par notikušo jaunieši nolēmuši ziņot policijai.

Pēc brīža vietējais jauniešu bariņš devās savās gaitās, savukārt meitenīte ar mugursomu ieaicināta operatīvajā transportlīdzeklī sasildīties. Vienlaikus izsaukti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki, kuri bērnu apskatīja un apstiprināja sitiena pēdas uz krūtīm un matu raušanu. Nopietni miesas bojājumi bērnam netika konstatēti, līdz ar to tūlītēja hospitalizācija nebija nepieciešama.

Pārliecinājušies par bērna drošību un veselību, kārtības sargi devās uz norādīto ēku, taču bērns policistus brīdināja, lai viņi ir piesardzīgi, jo mamma varot izdarīt sliktas lietas. Mirkli vēlāk mājoklī kārtības sargi sastapa iereibušo māti. Sieviete apgalvoja, ka deviņus gadus vecā meita viņai esot uzbrukusi, tāpēc aizstāvoties viņu izmetusi no mājām.

Saistītie raksti

Ņemot vērā, ka notikuma vietā konstatēta cietsirdīga un vardarbīga apiešanās pret bērnu, izsaukti Valsts policijas darbinieki, kuri sievieti aizturēja. Tikmēr pašvaldības policijas darbinieki sastādīja lēmumu par meitenes nošķiršanu no ģimenes un nogādāja viņu krīzes centrā.

Lietas materiāli nosūtīti RPP bērnu likumpārkāpumu profilakses nodaļai, Rīgas bāriņtiesai, kā arī Valsts policijai kriminālprocesa uzsākšanai.

LA.lv