×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
24. jūlijs, 2012
Drukāt

Garšīgākais nektārs – pļavu ziediem un latvāņiem


Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas biškopju vasaras saietā, kas nedēļas nogalē notika Vestienas pagastā un kur piedalījās vairāk nekā tūkstoš bitenieku, par garšīgāko šīs vasaras medu Latvijā atzīts Vietalvas pagastā Jāņa Kārkļa dravā ievāktais pļavas ziedu medus. Bet par trešo garšīgāko šīs vasaras ienesumu bitenieki atzinuši medu, kas sanests no latvāņu ziediem. 


Konkursā “Garšīgākais Latvijas medus 2012” tika vērtēti 93 dažādi medus paraugi no visiem Latvijas novadiem. Uzvarētājs Jānis Kārklis konkursā piedalījās otro gadu un par uzvaru bija pārsteigts. Taču vērtētāji viņa medu atzina par izcilu – to ēdot, pārņemot sajūta, kā baudot pašu vasaras pilnbriedu. J. Kārklis: “Bites ir mana sirdslieta, rūpējos par tām ar mīlestību. Ar biškopību esmu saistīts kopš pašas bērnības, tomēr tas nav mans galvenais ienākumu avots, biškopība ir mans vaļasprieks. Turu 24 bišu saimes.”

Latvijas Biškopības biedrības rīkotajā bitenieku salidojumā notika arī medus burciņu noformējumu konkurss, kurā par skaistākajām žūrija un skatītāji atzina Cesvaines novada biškopja Viļņa Špata medus burciņu etiķetes dažādu ziedu medum.

 

Kaut arī šovasar medus raža, izņemot Rēzeknes pusi, solās būt vidēja, biškopji noskaņoti cerīgi. Par to liecina arī kuplais biškopības divgadīgo kursu absolventu skaits, kam vasaras saiets bija arī izlaidums.


Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze stāsta, ka liela daļa no 120 kursu absolventiem ir bitenieki ar pieredzi, kuri vēlas uzzināt ko jaunu un pilnveidot savas prasmes.

Bez tam biškopji gaida solītās subsīdijas – desmit latus par saimi, uz kuriem, pēc biedrības sagatavotajiem priekšlikumiem, varētu pretendēt tie, kas kopj ne mazāk kā trīsdesmit saimju lielu dravu un no saimes iegūst piecdesmit latu lielu peļņu.

Latvijas Biškopības biedrība arī aicina biteniekus pieteikties dravu veselības pārbaudei, kas notiks bez maksas, jo šim pasākumam piešķirti ievērojami līdzekļi no Eiropas fondiem. Bišu veselības monitoringam var pieteikt arī tās dravas, kas nav reģistrētas ganāmpulku reģistrā.

Latvijas bitenieki arī gatavojas piedalīties izstādē “World Expo 2015”, kas notiks Itālijā, Milānā un kā pamattēma būs “Paēdināt planētu”. Latvijas ekspozīcija šajā izstādē būs veltīta medus ražošanai un prezentēs Latviju kā tīru un zaļu valsti.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+