×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Gatavos grozījumus likumā, lai “Latvenergo” nevarētu prasīt tarifu paaugstināšanu šogad (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Saistībā ar elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām liberalizācijas termiņa pārcelšanu Ekonomikas ministrija gatavos grozījumus likumā, lai AS “Latvenergo” nevērstos Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā (SPRK) ar lūgumu palielināt elektroenerģijas tarifus.

Ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP) šodien žurnālistiem sacīja, ka līdz ar elektroenerģijas tirgus mājsaimniecībām liberalizācijas datuma pārcelšanu ir jāveic grozījumi, nosakot citu termiņu, kā arī tikšot veikti citi grozījumi Elektroenerģijas tirgus likumā.

Patlaban AS “Latvenergo” ir pienākums vērsties SPRK, lai tā atļautu palielināt elektroenerģijas tarifus. Grozījumi paredzēs, ka uzņēmumam līdz nākamā gada 1.janvārim nav pienākuma mainīt elektroenerģijas tarifus.

Jau ziņots, ka valdošā koalīcija vakar vienojās atlikt elektroenerģijas tirgus atvēršanu līdz 2015.gada 1.janvārim. Iespējams, ka tirgus atvēršana varētu notikt arī ātrāk, bet 1.janvāris ir pēdējā diena, kad to var izdarīt saskaņā ar Eiropas Savienības (ES) regulām, uzsvēra valdības vadītāja. Viņa arī sacīja, ka koalīcija bija vienota šajā jautājumā un valdības partneriem pret to nebija iebildumu.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V) skaidroja, ka šāds “politisks lēmums” par tirgus atvēršanas atlikšanu pieņemts, jo kompensācijas mehānisms skars trūcīgos, maznodrošinātos un daudzbērnu ģimenes, bet vēl ir pensionāri, arī citas iedzīvotāju grupas, kas neatbilst maznodrošināto statusam.

Kā ziņots, Saeima ir pieņēmusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, paredzot elektroenerģijas tirgus pilnīgu atvēršanu no 2014.gada 1.aprīļa. Ņemot vērā, ka elektroenerģijas sadārdzinājums mājsaimniecībām var būt pat aptuveni 40%, tika paredzēts izstrādāt kompensācijas mehānismu.

AS “Latvenergo” pagaidām atturas no komentāriem par koalīcijas padomes lēmumu atcelt elektroenerģijas tirgus atvēršanu no 1.aprīļa.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vai ES ir tik idiotiski ierēdņi kuri par brīvo tirgu sauc vienu uzņēmumu kurš ražo elektro enerģiju un to pārdod visu laiku bet lai to uzskatītu par brīvo ir jāieliek ķēdē līdz piegādātājam daži starpnieki kuri mākslīgi palielinās cenu lai gūtu sev peļņu neko nedarot ja tas tā būs tad man jāsaka ka esam bēdu lejā un tie tur ES un mūsu valdībā esošie ir galīgā ku-kū.Brīvais tirgus var rasties tikai ja elektrības tirgū darbojas vismaz divi ražotāji ja to nav tad tā ir liela krāpšana ar domu par pelnīšanu.

  2. Vai vajadzēja 3 mēnešus, lai to saprastu – nekāda tirgus jau nav un būtu tikai starpnieka %.

  3. Ja nevar pārdot elektroenerģiju bez zaudējumiem, tad tarifi jāceļ vienmērīgi visiem, nevis mājsaimniecībām par 40% un pārējiem nemaz. Ar pabalstiem to noregulēt praktiski nebūs iespējams.
    Ar tādu metodi tiks pazemināts dzīves līmenis tai iedzīvotāju daļai, kam ienākumi nedaudz pārsniegs pabalsta saņēmēju robežlīmeni.

Draugiem Facebook Twitter Google+