×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
17. marts, 2016
Drukāt

Ģenerālprokurors: KNAB valda visatļautība (6)

Foto LETAFoto LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā (KNAB) valda visatļautība attiecībā uz operatīvo darbību, šodien Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” atzina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Pagājušajā nedēļā publiski tapa zināms, ka KNAB ierosinājis četras disciplinārlietas pret biroja darbiniekiem, lai pārbaudītu prokurora iesniegumā konstatēto. KNAB gan neatklāj, par ko tieši ierosinātas disciplinārlietas, taču aģentūrai LETA zināms, ka starp šiem darbiniekiem ir KNAB Operatīvo pasākumu nodaļas vadītājs Jānis Circens un Operatīvo izstrāžu nodaļas vadītājs Juris Jurašs.

Kalnmeiers šodien Latvijas Radio skaidroja, ka šo disciplinārlietu pamatā ir īpaši pilnvarota prokurora iesniegums, kurš veica pārbaudi operatīvās izstrādes lietās un konstatēja, ka kārtējo reizi apzināts likuma pārkāpums – tātad Operatīvās darbības likuma un speciālo instrukciju pārkāpumi, kas reglamentē sevišķā veidā veicamo operatīvās darbības pasākumu veikšanas kārtību.

Saskaņā ar pagājušā gadā 21.jūlija Eiropas Cilvēktiesību tiesas spriedumu tika konstatēts KNAB pārkāpums saistībā ar telefonsarunu noklausīšanos. Toreiz tiesa atzinusi cilvēktiesību pārkāpumu, atgādināja Kalnmeiers.

“Mēs konstatējām atkal operatīvās darbības veikšanā pārkāpumus – jūs sakiet, ka tā ir piekasīšanās? Nē. Tā ir visatļautība, kas vēl aizvien valda šajā iestādē attiecībā uz operatīvo darbību, kad šie cilvēki turpina uzskatīt, ka uz viņiem normatīvais regulējums neattiecas, jo, redziet, viņi apkaro korupciju. Arī apkarojot korupciju, likums ir jāievēro!” uzsvēra ģenerālprokurors.

Iestādes vadītājs Jaroslavs Streļčenoks nav zinājis par pieļautajiem pārkāpumiem, jo tos konstatēja tikai prokurors, veicot savus pienākumus. “Pārmest šeit iestādes vadītājam mēs neko nevaram,” piebilda Kalnmeiers.

Jau ziņots, ka Jurašs ir viens no redzamākajiem KNAB priekšnieka Jaroslava Streļčenoka kritizētājiem. Viņš un Circens bija vieni no vairākiem nodaļu vadītājiem, kuri 2013.gadā parakstīja toreizējam premjerministram Valdim Dombrovskim (V) adresētu Streļčenokam kritisku vēstuli. Šajā vēstulē cita starpā bija teikts, ka Streļčenoka turpmāka atrašanās biroja vadītāja amatā ne vien apdraud korupcijas novēršanas un apkarošanas mērķu sasniegšanu, bet arī paredzams, ka turpmāko tiesvedību rezultātā nodarīs valstij finansiālus zaudējumus.

Šogad janvārī Jurašs vērsās tiesā, kur prasa izbeigt atšķirīgu attieksmi un atzīt, ka birojs nodarījis morālo kaitējumu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. PIEKRĪTU TIEM, KAS SAKA, KA STREĻČENOKAM IR PAMATĪGA AIZMUGURE!?? KĀ CITĀDĀK VAR ATTAISNOT VIŅA BEZDARBĪBU KORUPCIJAS APKAROŠANAS JOMĀ!?? KĀ CITĀDĀK VAR ATTAISNOT ĢENERĀLPROKURORA AIZSTĀVĪBU ŠAI PERSONAI, KAS CITU NEKO NEZIN, KĀ VIENĪGI KAŠĶĒTIES AR SAVIEM PADOTAJIEM UN KAVĒT OPERATĪVO DARBU??????????? VAI TĀ VAR VADĪT TĀDU IESTĀDI KĀ KNAB?????? CIK ILGI TURPINĀSIES STREĻČENOKA NESODĪTĀ KUNDZĪBA UN ĻAUNPRĀTĪBA?????????????? DIEMŽĒL PAGALE NEDEG VIENA UN VIŅŠ NEVAR BŪT BALTS UN PŪKAINS!!!!

  2. nu tas nu gan nav početīgi!

  3. … ar ģenerālprokurora atļauju!

  4. VISATLAUTIBA VALDA VISCAUR SAKOT NO SAEIMAS,VALDIBA ,VID,IEKSLIETU MINISTRIJA kalnmeier tadel nevajag runat tuksas runas bet paskaidro kadel to petersoni ta aizstavi tas mus ari interese .

  5. Tas, ka Streļčenoks kaut ko nav zinājis, neatbrīvo viņu no atbildības. Ar ko tad viņš īsti nodarbojas, bet skaidrs, ka ne jau ar korupcijas apkarošanu? Korupcija, kā tagad redzams, ir gan VID , gan valsts policijā, bet KNAB priekšniekam tās apkarošanai nav laika, jo jākašķējas ar saviem darbiniekiem. Brīnos, ka Kalnmeijers viņu vēl aizstāv, lai arī viņš neko šinī jomā nav izdarījis. Notiek vērienīga darbības imitācija: Streļčenoks tikai ziņo par jaunām disciplinārlietām, ģenerālprokurors pārmet operatīviem darbiniekiem likuma pārkāpumus, bet pa to laiku valstī korupcija zeļ un plaukst. Laikam jau neviens pie mums nav īsti ieinteresēts, lai KNAB darbību sakārtotu.

  6. Mēģināšu arī te caur cenzūru,jo izrādās kā PSRS ir amatpersonas ko nedrīkst kritizēt.Vai mēs esam ES???Šodien Krustpunktos tas bija kārtējais Kalnmeiera ārprāts ko šis muldēja!Nu protams Streļčenoka fans ,BET jājautā KO Streloks ir paveicis KNABā pa šiem gadiem?Izņemot cīņu ar saviem darbiniekiem un ziņu noplūdināšanu SC pārbaudāmajiem/piem,Bartaševičam utt/Kalnmeiers NEKO nespēj paveikt,j redz naudas VISUR par maz!Māte Magdalēna,tad jau valsti jāklapē ciet,jo mazas algas gandrīz visiem,arī sētniekiem!Balsu tirgotājiem neko nevar izdarīt!Biedrīši tirgojiet arī turpmāk balsis !!Nevar korumpantus / kapēc VID var?/savā pagalmā atsijāt,jo naudas nav utt.Tas ir vienkārši ārprāts ja valstī ir tāds ģen,prokuros! Atstrādā KURAM????Tāds Zviedrijā sen būtu sētnieka godā!Bezdarbības vienīgais attaisnojums Kalm,ir naudas trūkums !!CIK TAD ŠIM VAJAG?Ko lai saka dakteri,skolotāji,zinātnieki utt??

Draugiem Facebook Twitter Google+