×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
18. maijs, 2016
Drukāt

Ģimenes ārsti pieķer nelikumīgu recepšu izrakstīšanā (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Aizdomās par nelikumīgu recepšu izrakstīšanu tiek turēta kāda ģimenes ārste Rēzeknē, informēja Valsts policijā (VP).

Kā informēja policijas pārstāve Anastasija Laizāne, likumsargi ieguva operatīvo informāciju par to, ka kāda ģimenes ārste, iespējams, veic pretlikumīgas darbības saistītas ar recepšu izsniegšanu narkotisko vai psihotropo vielu saņemšanai. Esošas informācijas pārbaudei tika uzsākts kriminālprocess.

Veicot operatīvus pasākumus minētās personas pārbaudei, tika noskaidrots, ka 1962.gadā dzimusī ģimenes ārste no Rēzeknes izrakstīja divas receptes psihotropo vielu saturošiem medikamentiem. Vienu no izrakstītajām receptēm kopā ar tabletēm kāda cita persona, 1988.gadā dzimusī sieviete, mēģināja nodot apcietinājumā esošam vīrietim. Abas sievietes tika aizturētas.

Policija turpina izmeklēšanu kriminālprocesā, kas sākts saistībā ar ģimenes ārstes un otras personas pretlikumīgām darbībām pēc diviem Krimināllikuma pantiem – 250.panta 1.daļas “Par receptes izrakstīšanu bez medicīniskās nepieciešamības vai cita dokumenta nelikumīgu izrakstīšanu narkotiskas vai psihotropas vielas saņemšanai, kā arī par narkotiskas vai psihotropas vielas izsniegšanu bez receptes vai cita dokumenta vai zinot, ka recepte vai cits dokuments ir fiktīvs vai nelikumīgi izrakstīts, ja šādas darbības izdarītas mantkārīgā nolūkā vai citas personiskas ieinteresētības dēļ” un 309.panta 2.daļas “Par narkotisko, psihotropo vielu, sprāgstošo vielu, ieroču vai munīcijas nodošanu personām, kuras ievietotas īslaicīgās aizturēšanas vai ieslodzījuma vietās, vai saņemšanu no šādām personām”.

Par šādiem likumpārkāpumiem vainīgajām personām draud sods ar brīvības atņemšanu līdz pat sešiem gadiem. Izmeklēšanas gaitā policija skaidros arī to, cik ilgi ārste veikusi pretlikumīgās darbības.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. ja "narkoša" guļ, tad viņš nevienam pie rīkles neķeras !!! Atbildēt

    Trīszvaigžņu ordeni tai dakterei, nevis sodīt !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+