×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
21. marts, 2015
Drukāt

Gleznās iekodētā dzimtenes mīlestība (1)

Foto: Bruno ŠulcsFoto: Bruno Šulcs

Izstāde “Jāzepa Pīgožņa balva Latvijas ainavu glezniecībā” apskatāma Sv. Pētera baznīcā no 19. marta līdz 14. aprīlim. Ar šo video sākam jaunu materiālu sēriju portālā LA.lv, kurā turpmāk regulāri iepazīstināsim ar jaunākajām mākslas izstādēm.

“Latviešu nācijai ir nepieciešama šī uzskatāmā dzimtenes mīlestības demonstrācija, ko sniedz glezniecība, domāšanas un attieksmes demonstrācija, ko ar savu darbu demonstrēja Jāzeps Pīgoznis – es nedomāju, ka viņš demonstrēja, viņš vienkārši dziļi mīlēja Latviju,” aicinot uz izstādi, teic Sv. Pētera baznīcas direktore Una Jansone.

Par gleznotāja Jāzepa Pīgožņa sadarbību ar Preiļu Vēstures un lietišķās mākslas muzeju stāsta muzeja veidotāja un direktore no pašiem sākumiem Tekla Bekeša, bet tajā, kādēļ Rēzeknes rajonā dzimušais un Rīgā mūžu nodzīvojušais gleznotājs Jāzeps Pīgoznis (1934-2014) pieder Preiļiem un kā izdevies pārliecināt Preiļu novada domes deputātus Jāzepa Pīgožņa balvas izveidošanu atbalstīt ar nelielam novadam iespaidīgu summu – 5000 eiro – dalās novada padomes priekšsēdētāja Maruta Plivda.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ļoti jauka izstāde un izcili darbi – bet kapēc Peterbāznīcā tas notiek tādā kā slepenībā: neviena plakāta ne ārā, ne iekšā. Jājautā kasierēm – “vai baznīcā tiešām notiek izstāde?” Redzēju tūristus, kuri vera vaļā durvis un ar neizpratni skatījās puskrēslainājos baznīcas dziļumos, bet tomēr iekšā negāja.

Draugiem Facebook Twitter Google+