×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. jūnijs, 2016
Drukāt

Godalgotais režisors Kens Loučs nožēlo “McDonald’s” reklāmas uzņemšanu

Foto - Leta/EPAFoto - Leta/EPA

Britu kino veterāns Kens Loučs atzinis, ka nožēlojot ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes “McDonald’s” reklāmas uzņemšanu 90. gados, kad viņu piemeklēja finansiālas grūtības, vēsta britu laikraksts “The Guardian”.

79 gadus vecais režisors 1990.gadā uzņēma reklāmu par precētu pāri, kuri devušies iepirkties. Garlaikotais vīrs kļūst priecīgs, kad sieva viņam atļauj doties pēc “McDonald’s” burgera.

“Tas joprojām nospiež manu sirdsapziņu,” sacīja Loučs, kurš maijā saņēma Kannu kinofestivāla galveno apbalvojumu “Zelta palmas zaru” par drāmu “I, Daniel Blake” (“Es, Daniels Bleiks”). Filma ir aizkustinošs stāsts par pusmūža galdnieku, kurš pēc pieredzētā infarkta mēģina tikt galā ar Lielbritānijas veselības aprūpes sistēmas birokrātiju.

Loučs sniedza interviju dokumentālās filmas “Versus: The Life and Films of Ken Loach” (“Pret: Kena Louča dzīve un filmas”) veidotājiem. Kinolentē Louča dēls joko, ka ģimenei esot “aizliegts” jokot par Louča neilgo karjeru reklāmu veidošanā.

Loučs savulaik uzņēma arī kompānijas “Nestle” ražotās “Caramac” šokolādes reklāmu. “Vai nu tas, vai nu arī mums būtu vajadzējis pārvākties,” sacīja Džims Loučs, kurš arī ir kinorežisors.

Kreisi noskaņotais Loučs pirmdien Šefīldas dokumentālo filmu festivālā atzina, ka “McDonald’s” reklāmas uzņemšana viņa sirdsapziņu graužot vairāk nekā tas, ka reiz jaunībā esot nobalsojis par konservatīvajiem torijiem. “”McDonald’s” reklāma bija daudz sliktāka,” teica Loučs.

Loučs 1990.gadā nonāca finansiālās grūtībās, jo telekanāli “Channel 4” un ITV nepieņēma dokumentālo filmu sēriju, ko viņš bija uzņēmis par arodbiedrībām.

Šogad Loučs otro reizi uzvarēja Kannu kinofestivālā. Pirmoreiz viņš “Zelta palmas zaru” saņēma 2006.gadā par filmu “The Wind That Shakes The Barley” (“Vējš, kas šūpo miežus”), kurā stāstīts par Īrijas cīņu par neatkarību no Lielbritānijas.

Divas reizes “Zelta palmas zaru” ieguvuši pavisam nedaudzi kinorežisori, kuru vidū ir Kannu veterāni Frānsiss Fords Kopola un Emirs Kusturica.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+