×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
15. marts, 2014
Drukāt

“Gods kalpot Rīgai” atbalsta biedru dalību Saeimas vēlēšanās (4)

Foto-LETAFoto-LETA

"Saskaņas centrs" un partija "Gods kalpot Rīgai!" prezentē kopīgo deputātu kandidātu sarakstu Rīgas domes vēlēšanām.

Partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) sestdien, 15.martā, kongresā atbalstīja dalību 12.Saeimas vēlēšanām.

Kā aģentūru LETA informēja partijas pārstāvji, GKR vēlēšanās gan nepiedalīsies ar savu atsevišķu kandidātu sarakstu – kongresa dalībnieki atbalstīja partijas biedru dalību sadarbības partiju sarakstos, ja par to tiks panāktas attiecīgas vienošanās, un pilnvaroja GKR vadību šādas sarunas uzsākt.

Lēmums par dalību vēlēšanās pieņemts, “redzot Saeimas un valdības ignoranci pret pašvaldību problēmām”.

GKR uzskata, ka Latvijas politikā valda “daudz ultimātu, sarkano līniju un lieku ambīciju”. “Politisko muskuļu demonstrēšanas ēnā paliek cilvēku likteņi. Partija “Gods kalpot Rīgai” par savu galveno uzdevumu izvirza spēju sadarboties un aizstāvēt ikviena intereses. Sadarbība mūsdienu Latvijas politikā ir reta parādība, taču tieši sadarbība raksturo Rīgu. Spēja kopā ar citiem politiskajiem spēkiem konstruktīvi diskutēt par darāmajiem darbiem ir devusi Rīgai stabilitāti un attīstību. Spēja pildīt dotos solījumus un ievērot katra intereses neatkarīgi no tautības, reliģiskās piederības vai politiskās pārliecības, ir un būs partijas “Gods kalpot Rīgai” darbības galvenais vadmotīvs,” norāda partijas pārstāvji.

“Tikai esot cilvēkiem vistuvākajā varā – pašvaldībās – var gūt patiesu priekšstatu par sabiedrības īstenajām problēmām un to risinājumu. Tāpēc mēs, kuriem ir šāds rūdījums, nevaram palikt ierakumos. Mums ir spēcīga un profesionāla komanda,” norāda partijas priekšsēdētājs un Rīgas vicemērs Andris Ameriks.

Kongresā pieņemta arī rezolūcija par situāciju Ukrainā – GKR iestājas par Ukrainas vienotību, teritoriālo integritāti un uzskata, ka jebkuri soļi, kas vērsti uz Ukrainas sabiedrības šķelšanu un valsts teritoriālās integritātes apšaubīšanu ir nosodāmi. GKR uzskata, ka Ukrainas krīze jārisina saskaņā ar Apvienoto Nāciju organizāciju statūtiem un starptautisko tiesību normām. Jebkura agresija, lai no kurienes tā neizrietētu ir nosodāma.

Rīgas mērs Nils Ušakovs (SC) apsveikuma uzrunā kongresā GKR sauca par labiem draugiem, un abu partiju sadarbību minēja kā paraugu citiem. Viņš arī uzsvēra, SC būs nepieciešams atbalsts, startējot Saeimas vēlēšanās, lai pārnestu šo sadarbības modeli Latvijas mērogā. Arī Ameriks norādīja, ka nevienā citā pašvaldībā kā Rīgā neesot tādas sadarbības konsolidācijas. Kā pretmetu viņš minēja valdības līmeni, kur notiekot vieni vienīgi kašķi un citu apkarošana.

Tieši pašreiz esošās koalīcijas dēļ neesot iespējams atrisināt, piemēram, “legālo narkotiku” problēmas. Tāpat Ameriks asi kritizēja valdību par to, ka tā nav devusi iespēju Eiropas Savienības naudu novirzīt Salu tilta remontam, un kā arguments esot minēts fakts, ka pēc diviem gadiem Rīgas domnieki griezīs svētku lentītes, savukārt tas neesot “Vienotības ” interesēs. Tieši tāpēc esot jāiet uz Saeimu, lai vestu pie prāta politiķus.

Vjačeslavs Stepaņenko savukārt pārmeta ārlietu ministram Edgaram Rinkēvičam (RP), ka tas nerunā un neaktualizē jautājumu par kompensācijām Latvijai, ja tiks ieviestas sankcijas pret Krieviju, ņemot vērā, ka Latvija šajā situācijā cietīs visvairāk. Arī Ilmārs Vecvanags savā runā izsmēja pašreizējas koalīcijas tradīcijas un “Vienotību”. Arī neregulāro pārvadātāju problēmu Rīgā nerisināšanā tika vainota “Vienotība”. Kā pašreizējo pie varas esošo spēku galveno problēmu Andrejs Pažarnovs savukārt minēja atsvešināšanos no sabiedrības. Kopumā tika secināts, ka partijas mērķis ir būt pārstāvētai Saeimā, jo līdz šim tā netika sadzirdēta.

Gan Ušakovs, gan Ameriks kritiski izteicas par, viņuprāt, “radikāļu” akcijām 16.martā. Ušakovs norādīja, ka daži simti radikāļi 16.martā atkal darīs seno darbu, taču viņu esot maz. Ameriks savukārt uzsvēra, ka akcijas dalībnieku galvenais uzdevums esot profilēt savus politiskos uzskatus.

Kongresā tika arī nolemts, ka partijas valdē darbosies GKR Rīgas domē ievēlētie deputāti, kā arī Aleksandrs Brandavs, Oļegs Burovs, Rudīte Leitena, Juris Radzēvičš, Dmitrijs Pavlovs un Raimonds Timma.

Šodien partijas “Gods kalpot Rīgai” (GKR) valdes priekšsēdētāja amatā vienbalsīgi atkārtoti ievēlēts tās dibinātājs, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Ameriks lēš, ka 12.Saeimas vēlēšanās “Saskaņas centra” sarakstos dažādos apgabalos varētu iekļaut aptuveni 20 “Gods kalpot Rīgai” kandidātus.

“Mums ir bijušas pārrunas ar [SC līderiem] Nilu Ušakovu, ar Jāni Urbanoviču. Ņemot vērā pozitīvo sadarbību Rīgas pašvaldības vēlēšanās, viņi ir pozitīvi noskaņoti par to, ka mūsu pārstāvji varētu būt iekļauti “Saskaņas” sarakstā. Šajā gadījumā problēma ir tā, ka Rīgā startējām arī ar savu nosaukumu, bet Saeimas vēlēšanās Latgales vai Kurzemes pusē mums būtu grūtāk kā Rīgas partijai pamatot SC un GKR kopīgu sarakstu,” iepriekš skaidroja Ameriks.

GKR varētu izmantot līdzīgu sadarbības modeli, kādu izmanto tādas reģionālās partijas kā Liepājas partija un Ventspils partija, slēdzot līgumus ar lielajām partijām. Slēdzot līgumu starp Rīgas domes koalīciju veidojošajām partijām, GKR biedri tiktu deleģēti sarakstā ar “Saskaņas centra” nosaukumu – GKR vārds tajā neparādītos. Dažādos apgabalos vēlēšanās varētu piedalīties līdz 20 kandidātu no GKR.

Uz Eiropas parlamenta vēlēšanām gan GKR nepretendē. “Es teiktu, ka GKR kā pilsētas partijai līdz Eiropai ir stipri tālu, bet, ja runājam par Saeimu, partijā šobrīd ir cilvēki, kuri vēlas būt politikā un kuriem ir pieredze, pārstāvot partiju Saeimā,” norādīja Rīgas vicemērs.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. vēl viena mēslu čupiņa

  2. Vai par tiem 20% vēl ilgi klusēsim, Amerika kungs?

  3. Katrs jau kaut ko tai kompānijā ir izrunājies – kā nu pratis un intelekts ļāvis. Viens pat kaut ko pavisam aplamu – laikam gan pielienot Brandavam,- ka neregulārie pārvadātāji salaiduši grīstē Brandava labi uzsākto biznesu un Vienotība pie tā vainīga (jācer, ka reiz Brandavu kāda drošības iestāde paņems aiz vienas vietas par izdarībām RS). Būtu bijis ļoti izcili, ja kompānijā aizsāktos saruna par Mistera 20% saistību ar GKR.

  4. sadalisim LATVIJU godigi 20%.

Draugiem Facebook Twitter Google+