×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.9°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2014
Drukāt

“Grammy” ceremonijā sarīko masveida kāzas viendzimuma laulību svinēšanai

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Members of the audience exchange wedding vows during Macklemore, Ryan Lewis, Mary Lambert and Madonna's performance of the song "Same Love" while Queen Latifa officiates during the 56th Grammy Awards at the Staples Center in Los Angeles, California, January 26, 2014. AFP PHOTO FREDERIC J. BROWN

Mūzikas industrijas ietekmīgāko balvu “Grammy” ceremonija svētdien tika pārvērsta masveida kāzās, kurās vairums mūzikas zvaigžņu svinēja viendzimuma laulību legalizāciju.

“Grammy” ceremonijas norises vieta “Staples Center” uz brīdi tika pārvērsta gaiši izgaismotā baznīcā ar gospeļu kori, kā pavadībā tika salaulāti 33 dažādu seksuālo orientāciju un dažādu rasu pāri.

Par godu laulību ceremonijai repa duets “Macklemore” un Raiens Luiss izpildīja savu pret homofobiju vērsto dziesmu “Same Love”, kas kļuvusi par viendzimuma laulību aizstāvju himnu.

Dziesmas vidū uz skatuves abiem reperiem pievienojas popmūzikas dīva Madonna, kas arī nodziedāja savu 1986.gada dziesmu “Open Your Heart”.

Laulību ceremoniju vadīja dziedātāja un aktrise “Queen Latifah”, kura ieguvusi tiesības vadīt laulības Kalifornijas štatā.

“Kad mēs sakām, kad mūzika spēj apvienot cilvēkus, mēs to tā patiešām domājam,” acīmredzami aizkustinātā dziedātāja paziņoja skatītājiem.

“Šodien mēs svinam visu šo skaisto pāru mīlestības apliecinājumu. Mēs esam šeit sapulcējušies, lai svinētu mīlestību un saskaņu visās varavīksnes krāsās,” sacīja dziedātāja.

Televīzijas kameras arī fiksējušas eksbītla Ringo Stāra savam senajam grupas biedram Polam Makartnijam izteikto joku: “Atkārtosim arī mūsu laulību zvērestus.” Pēc ceremonijas Makartnijs sarokojās ar visiem jaunlaulātajiem, kas viņam pagāja garām.

Masveida laulību ceremonija un zvaigžņu uzstāšanās “Grammy” šovā gatavota dziļā slepenībā.

Uz žurnālistu jautājumiem pirms šova Madonna atbildēja, ka viņai nav atļauts neko teikt, piebilstot tikai, ka vakarā gaidāmi vēsturiski notikumi.

Kā vēsta laikraksts “The New York Times”, ideja par masveida laulību ceremoniju radusies “Grammy” ceremonijas producentam Kenam Ērliham, uzzinot, ka repa dueta “Macklemore” un Raiena Luisa koncertos homoseksuāli pāri uz skatuves bieži izteikuši bildinājumus.

Šova rīkotāji atraduši kopumā 33 pārus, gan heteroseksuālus, gan homoseksuālus, kas bija gatavi salaulāties. Sākotnēji viņiem teikts, ka kāzas notiks tiešraidē televīzijā, bet viss šova plāns izklāstīts tikai pēc konfidencialitātes līgumu parakstīšanas, līdz ar to laimīgie pāri par gaidāmajām kāzām nevarēja stāstīt pat ģimenes locekļiem.

Ierakstu akadēmijas vadītājs Nīls Portnovs pēc ceremonijas žurnālistiem sacīja, ka ir ārkārtīgi lepns par paveikto.

Viendzimuma laulības ir atļautas 17 ASV štatos un Kolumbijas apgabalā, un sabiedrības domas aptaujas liecina, ka vairums amerikāņu atbalsta homoseksuālu pāru tiesības uz laulībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+