×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
24. novembris, 2014
Drukāt

“Grand Prix” – latviešu klasikas iestudējumam (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Pēc latviešu klasiķa Jāņa Ezeriņa noveļu motīviem iestudētā izrāde “Ezeriņš” divdesmit iestudējumu konkurencē ieguva šogad nodibināto “Grand Prix”. Šis intelektuāli spēcīgais un stilistiski perfekti nostrādātais iestudējums atzīts par labāko Gada mazās formas izrādi, bet režisors Elmārs Seņkovs ieguvis Gada režisora laurus – arī par izrādi “Vasarnieki” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī. Gada lielās formas izrādes titulu ieguva Vladislava Nastavševa iestudētā izrāde “Peldošie – ceļojošie” Jaunajā Rīgas teātrī.

Gada aktrises un Gada aktiera laurus piešķirot, šogad sakritis “Spēlmaņu nakts” žūrijas un skatītāju viedoklis, ko viņi pauda balsojumā: tie tikuši Agnesei Jēkabsonei par izcilo leģendārās dziedātājas Edītes Piafas likteņa iedzīvinājumu iestudējumā “Piafa” Liepājas teātrī un Dainim Grūbem par Bena lomu Dailes teātra izrādē “Izraidītie”, kā arī Song Lilingas atveidojumu Dailes teātra iestudējumā “M. Butterfly”. Skatītāju balsojumā šogad par Gada izrādi atzīta “Piafa” Liepājas teātrī (režisore Laura Groza-Ķibere).

“Spēlmaņu nakts” apbalvošanas ceremonija Dailes teātrī, ko veidoja radošā komanda Jāņa Siliņa (scenārija autors un režisors) vadībā, šogad bija Šekspīra daiļrades caurvīta – par godu nemirstīgā angļu renesanses klasiķa 450. gadskārtai, ko atzīmējām pavasarī. Tās gaitā aktieri Mārtiņš Meiers, Arturs Krūzkops un Imants Strads iemiesoja nozīmīgākos Šekspīra tēlus – Hamletu, Falstafu, Žaku, Anglijas karalieni… Radošajā komandā darbojās arī scenogrāfs Mārtiņš Vilkārsis, video mākslinieks Artis Dzērve, muzikālais konsultants Juris Vaivods, režisora asistents Kārlis Anitens un producente Asnate Siliņa.

Sezonas jauniestudējumus šogad noskatījās, izvērtēja un laureātus izvirzīja žūrijas komisija piecu cilvēku sastāvā (Līga Ulberte, teātra kritiķe, žūrijas komisijas priekšsēdētāja, Līvija Dūmiņa, teātra kritiķe, Atis Rozentāls, laikraksta “Diena” žurnālists un teātra kritiķis, Zane Radzobe, teātra kritiķe, un Normunds Akots, teātra kritiķis).

“Spēlmaņu nakts 2014” norisi līdzfinansēja Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds un Rīgas dome, bet ceremonija, kā arī Skatītāju balsojums šogad notika ar Borisa un Ināras Teterevu fonda atbalstu. “Latvijā iedzīvotāji teātra mākslu un tās pārstāvjus mīl, tāpēc “Spēlmaņu nakts” ir priecīgs notikums visiem teātra baudītājiem,” teic mecenāte Ināra Tetereva.

UZZIŅA

Latvijas Teātra Gada balvas “Spēlmaņu nakts 2014” laureāti

Balva par mūža ieguldījumu: scenogrāfs Andris Freibergs, kostīmu māksliniece Večella Varslavāne.

1. “Grand Prix”: “Ezeriņš” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs.

2. Gada lielās formas izrāde: “Peldošie – ceļojošie” Jaunajā Rīgas teātrī, režisors Vladislavs Nastavševs.

3. Gada mazās formas izrāde: “Ezeriņš” Latvijas Nacionālajā teātrī, režisors Elmārs Seņkovs.

4. Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem: “Viss ir viņa” Daugavpils teātrī, režisors Georgijs Surkovs.

5. Gada sasniegums laikmetīgajā dejā: “Ārā” – horeogrāfe Olga Žitluhina.

6. Gada režisors: Elmārs Seņkovs – “Ezeriņš” Latvijas Nacionālajā teātrī un “Vasarnieki” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī.

7. Gada aktrise: Agnese Jēkabsone – Edīte Piafa izrādē “Piafa” Liepājas teātrī.

8. Gada aktieris: Dainis Grūbe – Bens izrādē “Izraidītie” un Song Lilinga izrādē “M. Butterfly” Dailes teātrī.

9. Gada aktrise otrā plāna lomā: Anete Berķe – Katja izrādē “Pieci vakari” un Anna Bālike izrādē “Sasodītais sarkanais mēness” Liepājas teātrī.

10. Gada aktieris otrā plāna lomā: Gints Andžāns – Edijs izrādē “Izraidītie”, Laimis izrādē “Prezentācija” un Filips izrādē “Šeipings” Dailes teātrī.

11. Gada debija vai jaunais skatuves mākslinieks: Intars Rešetins – debija režijā izrādē “Nakts vēl nav galā” Dailes teātrī.

12. Gada scenogrāfs: Gints Gabrāns – laikmetīgās dejas izrādē “Ārā”.

13. Gada gaismu vai video mākslinieks: Oskars Pauliņš – gaismas izrādē “Ezeriņš” Latvijas Nacionālajā teātrī.

14. Gada kostīmu vai grima mākslinieks: Monika Pormale – kostīmi izrādē “Peldošie – ceļojošie” Jaunajā Rīgas teātrī.

15. Gada kustību mākslinieks: Liene Grava – “Piafa” un “Sasodītais sarkanais mēness” Liepājas teātrī.

16. Gada sasniegums baleta mākslā: Sergejs Neikšins – lomas izrādēs “Gulbju ezers”, “Bajadēra”, “Žizele” un “Trīs tikšanās” Latvijas Nacionālajā operā.

17. Gada mūzikas autors: Edgars Mākens – “Vasarnieki” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, “Sarkangalvīte un vilks” un “Ezeriņš” Latvijas Nacionālajā teātrī.

18. Gada sasniegums oriģināldramaturģijā: Sergejs Timofejevs – “Mihails un Mihails spēlē šahu” Latvijas Nacionālajā operā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Bet man patika! Brīvi, nepiespiesti, bez liekā patosa, skaisti jauni cilvēki! Jauki pavadīts vakars pie TV ekrāna. Paldies māksliniekiem!

  2. Tuvojoties Latvijas simtgadei nevajadzētu rādīt tipu klauna drēbēs sēžot uz mucas,bet uzvest A.Grīna ,,Dvēseļu puteni,, un A. Čaka ,,Mūžības skartie,, ,bet uz to mūsu ,,intelbeņķi,, galīgi nav spējīgi.

  3. Reti garlaicīgs pasākums… Kas ir scenārija autors/e? Vai tad vairs profesionālu cilvēku mums nav?

Draugiem Facebook Twitter Google+