×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
21. augusts, 2016
Drukāt

Graube: ZS ir atbilde visiem skeptiķiem, kas saka, ka mēs dosimies prom no šīs valsts (13)

Foto: LETAFoto: LETA

Nacionālo bruņoto spēku komandieris Raimonds Graube

Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube šodien, 21.augustā, paudis gandarījumu par zemessargu pašaizliedzību un profesionalitāti.

“Brīdī, kad notiek cīņa par sirdīm un prātiem, tiek apšaubīts valstiskums, apšaubīta mūsu spēja aizsargāt Latviju, jūs, zemessargi, esat apliecinājums tam, ka pilsoņi vēlas, spēj un ir gatavi aizsargāt Latviju! Jūs esat atbilde visiem skeptiķiem – tiem, kuri saka, ka mēs dosimies prom no šīs valsts, kad būs grūti. Es zinu – ikviens no jums ir gatavs aizsargāt savu valsti. Paldies jums par dienestu, paldies jūsu darba devējiem un visiem, kuri saprot šo valstiski svarīgo uzdevumu, kuru jūs godam pildāt!” paziņojumā paudis Graube.

Viņš norāda, ka Zemessardzes (ZS) dibināšana bija viens no pašiem pirmajiem lēmumiem pēc Latvijas neatkarības “de facto” atjaunošanas. Tas ir apliecinājums tam, ka valsts var pastāvēt tikai tad, ja tai ir savi bruņotie spēki – karavīri un zemessargi, vīri un sievas, kuri gatavi savu valsti aizsargāt. “Atcerēsimies barikāžu laiku – tur radās Zemessardzes ideja, tur radās mūsu tautas pārliecība un ticība sev, saviem spēkiem un varēšanai. Valsts esam mēs visi, mēs visi esam atbildīgi par to,” viņš pauž.

“Jūs bijāt pirmie, kuri sargāja un atjaunoja Latvijas valsts robežas, pirmie, kuri nodrošināja Latvijas valsts drošību, kamēr šeit atradās Krievijas Federācijas karaspēks. Tieši jūs, veicot operāciju Liepājā, panācāt, ka Krievijas Federācijas karaspēks pilda Latvijas likumus un pašu parakstītos līgumus un noteikumus. Jūs bijāt tie, kuri palīdzēja deviņdesmito gadu vidū valstī novērst daudz noziegumu. Tā nav valsts, kuras pilsoņi nav gatavi to aizsargāt,” atceroties vēsturiskos notikumus, uzsver ģenerālleitnants.

Šā gada 23. augustā Zemessardze atzīmē 25. dibināšanas gadadienu. Šo gadu laikā Zemessardze ir izveidojusies par skaitliski lielāko Nacionālo bruņoto spēku struktūru un valsts aizsardzības pamatu.

Zibakcijā “Esmu zemessargs” aicina zemessargus iespēju robežās 23.augustā ierasties darba vietā lauka formas tērpos, demonstrējot, cik daudz Latvijā ir zemessargu un radot svētku sajūtu Zemessardzes 25.gadadienā. Mirkļa birka, komunicējot sociālās saziņas tīklos: #esmuzemessargs.

Šodien, 21.augustā, aprit 25 gadi kopš 1991.gada 21.augustā Latvijas Republikas Augstākā padome, 111 deputātiem balsojot par, 13 – pret, pieņēma konstitucionālo likumu „Par Latvijas Republikas valstisko statusu.”

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. prokremliskā cenzūra trako arī te Atbildēt

  Kā jau tas pieņemts Latvijas portālos, arī te nav moderatora, bet ir cenzors terorists. Šis Kremļa pakalpiņš uzskata, ka apsaukāt latviešue drīkst, bet atbildēt saukātājam ar tiem pašiem vārdiem, ko lieto viņš, nez kāpēc nedrīkst. Atliek secināt, ka noteikumi šajā portlā neeksistē un Kremļa naida runātājiem ir visatļautība. Vēlreiz atkārtoju lopam, kurš saukājas, vienīgais lops te esi tu. Ja cenzors iedomāsies dzēst šo komentāru, tad tikai kopā ar naida runu, uz kuru ar šo komentāru tiek atbildēts. Būs jāsāk mācīt cenzoru uzversties, jo kurš ievēros noteikumus, ja cenzors pirmais tos pākāpj?

  Kas ir atļauts vienam, ir atļauts visiem. Kas nav atļauts, nav atļauts nevienam.

 2. PALDIES NBS KOMANDIERIM GRAUBEM PAR PATIESIEM VĀRDIEM!!! PRIECĀJOS PAR MŪSU ZS UN TICU TAI!!!

 3. Paldies par godprātīgiem vārdiem! Ticu mūsu ZS!

 4. Atvainojiet, ne MĒS dosimies prom, bet VAIRĀK SAZAGUŠAJIES
  būs vienā lēcienā kanārijās prom !

 5. divas dažādas tēmas Atbildēt

  Darbs ES kopējā tirgū tagad, miera laikā, ir viena tēma, kurai nav nekāda sakara ne ar to, ko cilvēki varētu darīt iespējama kara gadījumā, ne ar nelegālo imigrāciju Eiropā. Tie, kas strādā ES, nav ne no kurienes dezertējuši un Eiropā atrodas likumīgi, strādājot, saņemot algu un par visu maksājot tikpat, cik vietējie. Tātad muļķīgā un slikti pārdomātā bēgļmīļu aģitācijas kampaņa ir apvainojums visim latviešiem neatkarīgi no tā, kur viņi atrodas un ko dara.

 6. Priecaajos par Graubes patiesajiem vaardiem.

 7. varneši, nedod-dievs gadījumā, prom mukdami, nenoziedos tautas uzticamāko daļu kā aizsegu ???

Draugiem Facebook Twitter Google+