×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Ritma, Ramona
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Grib stingrāk uzraudzīt banku klientu kontu apgrozījumu (8)

Foto LETAFoto LETA

Finanšu ministrija (FM) plāno grozīt informācijas apjomu, kādu kredītiestādēm par saviem klientiem būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID), paredz ministrijas šodien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijā prezentētais piedāvājums.

Ministrijas pārstāvji norādīja, ka esošais regulējums paredz, ka kredītiestāde un maksājumu pakalpojumu sniedzējs līdz 1.februārim iesniedz informāciju VID par fiziskajām personām – Latvijas rezidentiem, kuru konta debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro, norādot cita starpā konkrēto bankas konta numuru, attiecībā uz kuru minētais nosacījums izpildās.

Ministrijas piedāvātie grozījumi paredz, ka kredītiestādei būs jāsniedz informācija par savu klientu, ja tā pieprasījuma noguldījuma kontu un/vai maksājumu kontu kopējā debeta apgrozījuma summa vienas kredītiestādes ietvaros iepriekšējā gadā pārsniedz 15 000 eiro.

Kā ziņots, Saeima pērn jūlijā pieņēma grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz pienākumu kredītiestādēm un maksājumu pakalpojumu sniedzējiem reizi gadā VID iesniegt informāciju par klientiem – fiziskajām personām, kuru konta debeta vai kredīta apgrozījums iepriekšējā gadā pārsniedza 15 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Vai esat redzējuši cik daudz darbinieku strādā VID? Meklē tik papildus darbus, lai VID var pieņemt vēl papildus darbiniekus.

 2. A cik paketes un toletes papīru es izlietoju , negrib uzskaitīt?

 3. Un tie, kas cer Mūs jūgā dzīt – ar lodi pierē krīt!

 4. Viss ir ļoti vienkārši, ir bankas ir ne tikai Latvijā. Un šī nav vienīgā vieta kur var dzīvot.

 5. uz atrako jaiegadajas granatas

 6. Andris ar Aivaru kasa tomātus un ņirdz Atbildēt

  No katra pa diedziņam – plikajam krekls (krievu paruna). Vai Mildai lindraki …

 7. Stingrībai pret pūli jābūt! Atbildēt

  Ja reiz parbaudīt Latvijas rezidentu kontu gada apgrozījumu miljonos,Šveices vai Kaimanu salu ārzonas bankās nav iespējams,tad vismaz jāpārbauda rezidentu-pensionāru kontu gada apgrozījums Latvijas bankās! Kaut ko jau sakasīt izdosies! Labāk zīle rokā,nekā mednis kokā!

 8. Lai uzzinātu, kapēc kāds iedzivotājs pārtērējis gadā 500.- eiro virs 15 000.-, tam tiks virzīta visa VID darbinieku armija- nedēļām vai mēnešiem vismaz 2 inspektori analizēs kontu, tad rakstīs garu garās vēstules, kuras būs japaraksta priekšniecībai, tās nesīs uz pastu, lai sūtītu kā ierakstītas. Nu jau vismaz 4 darbinieki iekļauti šajā bargajā pārbaudē. Ja vēstuli nesaņems, tiks publicēts Latvijas Vēstnesī oficiāls paziņojums , kas maksā vismaz 200.- euro. Ja vēl neieradīsies, VID vērsīsies tiesā. Juristi, advokāti u.c. Rezumējums- VID darbinieki nav noslogoti,aīmredzot visi 4000 darbinieku slaistās bezdarbībā, ja jau sāk meklēt utis . 15000,- gadā- izsmiekls Eiropas mērogā- kādi nabagi esam.

Draugiem Facebook Twitter Google+