×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.9°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
18. novembris, 2014
Drukāt

Grībauskaite un Ilvess sveic Latviju neatkarības proklamēšanas dienā (3)

Foto-LETAFoto-LETA

Lietuvas prezidente Daļa Grībauskaite savā un Lietuvas tautas vārdā sveic Latviju neatkarības proklamēšanas dienā.

“Nacionālie karogi plīvos ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā, lai svinētu šo priecīgo neatkarības un brīvības dienu. Tie uzsvērs brālīgo saiti starp Baltijas nācijām, kā arī mūs apņemšanos kopīgi strādāt, lai stiprinātu mūsu valstu demokrātijas pamatus un nodrošināt labklājību un drošību mūsu tautām,” teikts Grībauskaites apsveikumā Latvijas Valsts prezidentam Andrim Bērziņam.

“Es stingi uzskatu, ka sadarbība starp mūsu valstīm Baltijas jūras reģionā, Eiropas Savienībā un NATO stiprinās mūsu valstis un ļaus meklēt kopīgus risinājumus izaicinājumiem, ar kuriem mēs sastopamies mūsu reģionā,” teikts Grībauskaites vēstulē, novēlot Bērziņam un Latvijas tautai skaistas svinības.

Igaunijas prezidents Tomass Hendriks Ilvess otrdien, 18.novembrī, apsveica Latviju 96.gadadienā kopš valsts neatkarības proklamēšanas.

“Apsveicu Jūs un visu Latviju Jūsu valsts gadadienā,” Ilvess rakstīja apsveikuma vēstulē, ko viņš nosūtīja Latvijas prezidentam Andrim Bērziņam.

Ilvess attiecības starp Igaunijas un Latviju raksturoja kā ciešas un uzticamas, kas ir dabiski diviem seniem draugiem.

Eiropa un visas demokrātiskās valstis ir aizvadījušas izaicinājumiem pilnu gadu, atgādināja Igaunijas prezidents. “Svinot ceturtdaļgadsimtu kopš Berlīnes mūra krišanas un tajā pašā vietā saņemot Zelta Viktorijas apbalvojumu Baltijas valstīm, mēs redzam jaunas nošķirošas līnijas, kas parādās Eiropā, kad atkal teritorijas tiek anektētas, izmantojot militāru spēku  un atbalstot bruņotus separātistus, kas cīnās pret kaimiņvalsts teritoriālo neatkarību,” viņš rakstīja.

Ilvess Latvijas valstij vēlēja spēku, noteiktību un apņēmību, jo Latvija drīzumā uz pusgadu kļūs par Eiropas Savienības prezidējošo valsti.

“Ilgu mūžu Latvijas valstij, ilgu mūžu Latvijas tautai,” Ilvess vēlēja vēstules beigās.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Stulbs un vel stulbāks Atbildēt

    Ceru ka turpmāk igauņi nečurās uz Brīvības pieminekli.

  2. Igaunijā – H , Lietuvā – L , Latvijā – G . Baltijas – demogrāfiskais ceļš.

  3. Prieks par musu kaiminiem. Paldies

Draugiem Facebook Twitter Google+