×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
14. aprīlis, 2015
Drukāt

Grieķija gatavojas defoltam, ja aprīlī nevienosies ar starptautiskajiem kreditoriem

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Grieķija var paziņot par savu nespēju atmaksāt valsts parādu, ja tai līdz aprīļa beigām neizdosies panākt vienošanos ar starptautiskajiem kreditoriem, ziņo britu laikrasts “Financial Times” (FT), atsaucoties uz ziņu avotiem, kas informēti par diskusijām Grieķijas valdībā.

“Mēs esam nonākuši līdz ceļa galam. Ja Eiropas Savienība) nepiešķirs finanšu palīdzību, nav alternatīvas defoltam,” laikrakstam pavēstīja viens no ierēdņiem. Grieķijai ir jāatmaksā Starptautiskajam valūtas fondam 203 miljoni eiro 1. maijā, 770 miljoni eiro 12. maijā un 1,6 miljardi eiro jūnijā. Grieķijas kreisā valdība tomēr uzskata par savu prioritāti pensiju un sociālo pabalstu izmaksāšanu, kā arī algu izmaksāšanu valsts ierēdņiem. FT gan pieļauj iespēju, ka brīdinājumi par nenovēršamo defoltu var būt daļa no Grieķijas valdības sarunu taktikas, lai panāktu maksimāli pieņemamus nosacījumus palīdzības saņemšanai.

Defolts nozīmētu Grieķijas banku ārkārtas finansējuma kanālu caur Eiropas Centrālo banku (ECB) slēgšanu, kredītiestāžu darbības pārtraukšanu, kapitāla kustības ierobežojumu noteikšanu un ekonomikas nestabilitāti.

Vakar atsākās sarunas starp Grieķiju un kreditoriem ekspertu līmenī. Puses apspriež budžeta parametrus, nodokļu politiku un privatizācijas programmas īstenošanu. Vācijas laikraksts “Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung” nedēļas nogalē ziņoja, ka progress sarunās nav vērojams, jo Grieķija atsakās apspriest pensiju samazināšanu valsts ierēdņiem un citus pasākumus, kas nepieciešami budžeta sabalansēšanai.

Grieķijai līdz 20. aprīlim ir jānāk klajā ar reformu plānu, kas būtu pieņemams ES un SVF, lai tie piešķirtu aizkavējušos kredīta maksājumu. Ja Grieķijas valdības plānu oficiāli apstiprinās eiro zonas finanšu ministri 24. aprīļa sanāksmē Rīgā, tad Grieķija varēs saņemt šo naudu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+