×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
24. maijs, 2016
Drukāt

Grieķijā likvidē nelegālo imigrantu nometni

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Grieķijas varasiestādes sākušas evakuēt Idomeni, Maķedonijas pierobežā, izveidojušos nometni, kur mitinās vairāk nekā 8400 nelegālo imigrantu, pavēstīja amatpersonas.

“Pirmās teltis jau ir nojauktas,” valsts telekanālam apliecināja Grieķijas migrācijas krīzes vadības centra pārstāvis Giorgijs Kiricis. “Operācija ilgs vairākas dienas. Spēks līdz šim nav pielietots.”

Varasiestādes kopš rītausmas nobloķējušas nometni un žurnālistus tajā neielaiž. Telekanāli vienīgi pārraidījuši kadrus, kuros redzams, kā no Idomeni nometnes četros autobusos tiek aizvesti nelegālie imigranti.

Operācijas sākumā nometni pārlidoja helikopters, kā tiek ziņots, lai pārraudzītu situāciju un tiešsaistē pārraidītu kadrus uz policijas štābu.

Atbilstoši grieķu mediju ziņām dalībai operācijā norīkoti 1400 policisti.

Sākotnēji bija paredzēts, ka Idomeni nometnē, kas izveidojās 2015.gadā migrācijas krīzes kulminācijas laikā, uz neilgu laiku varēs apmesties ne vairāk kā 2000 nelegālo imigrantu, pirms viņi turpina ceļu uz Vāciju un citām pārtikušajām Rietumeiropas valstīm.

Tomēr martā, kad Balkānu valstis slēdza savas robežas Āzijas un Āfrikas nelegālajiem imigrantiem, nometnes iemītnieku skaits pieauga līdz 12 000.

Vairums nelegālo iemītnieku, neraugoties uz skarbajiem dzīves apstākļiem, nometni atteicās pamest, cerībā, ka viņiem galu galā atļaus turpināt ceļu uz ziemeļiem.

Atsaucoties varas pārstāvju centieniem panākt, lai imigranti pārceltos uz organizētām nometnēm, Idomeni nometni divu nedēļu laikā jau pametuši 2500 cilvēki, vēl pirmdien apliecināja policijas pārstāvis, solot, ka šie centieni turpināsies.

Kareivīgi noskaņotu imigrantu grupas vairākkārt centušās ar varu izlauzties cauri Grieķijas-Maķedonijas robežai. Lai novērstu kārtējo šādu mēģinājumu, Maķedonijas policija pagājušajā mēnesī bija spiesta likt lietā asaru gāzi, un toreiz sadursmēs ievainojumus guva 260 cilvēki.

Pateicoties Eiropas Savienības (ES) un Ankaras līgumam, nelegālo imigrantu plūsma no Turcijas uz Grieķiju pēdējā laikā ir sarukusi, vienlaikus aktivizējies cilvēku kontrabandas maršruts no Lībijas uz Itāliju.

Pērn ES ieradās vismaz 1,2 miljoni nelegālo imigrantu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+