×
Mobilā versija
Brīdinājums +21°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
20. oktobris, 2016
Drukāt

Grupa “Tumsa” 25. jubilejā svin dzīvi

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ar koncertu 21. oktobrī Jelgavas Kultūras namā savu 25 gadu jubilejas koncertturneju uzsāks grupa “Tumsa”. Koncertos Jelgavā, Liepājā, Valmierā, Rēzeknē un Rīgā grupas mūziķi sola svinēt dzīvi, izpildot gan “Tumsas” populārākās, gan arī jaunākās dziesmas.

Jau gada sākumā, 4. janvārī, grupai “Tumsa” apritēja 25. pastāvēšanas gads. “Tumsa” aizsākās 1991. gadā Liepājā, kad grupu dibināja basģitārists Jānis Daugalis. 1995. gada beigās grupai pievienojās tobrīd tikai 18 gadus vecais Mārtiņš Freimanis, kurš palēnām izvirzījās par grupas līderi un galveno dziesmu autoru, kāds viņš arī bija līdz 2011. gada 27. janvārim, kad pameta šo pasauli.

Pēc pusgada klusēšanas un pārdomām grupai “Tumsa” aizsākās jauns dzīves posms. Pievienoties “Tumsai” un ieņemt solista vietu piekrita grupas senais cīņu biedrs no “Putnu balles” laikiem Valters Frīdenbergs, un grupa “Tumsa” jaunā sastāvā atkal atgriezās aktīvajā koncertdzīvē.

“Paši neticam, ka “Tumsai” ir jau 25! Mēs klausāmies, ka “Remix”, “Opus Pro”, “Pērkons”, “Līvi” svin 30 un cik tur gadus, un tas šķiet normāli. Uz viņu koncertiem paši skrējām. Mums pašiem vienmēr ir šķitis, ka “Tumsa” salīdzinājumā ar mūsu grandiem ir jauna grupa, bet te pēkšņi izrādās, ka paši esam grandi, kas sasnieguši cienījamu vecumu – 25 gadus,” teic grupas mūziķi.

Par godu zīmīgajai gadskārtai grupa laidusi klajā jaunu singlu ar nosaukumu “Varbūt”. “Kā jau vienmēr, arī šīs dziesmas autori ir visi grupas dalībnieki, taču šoreiz noteikti jāizceļ fakts, ka pirmo reizi skaņdarba kaldināšanā roku pielicis “Tumsas” jaunais draugs – taustiņinstrumentālists Dāvis Ābrams, kura ideja tika tālāk apaudzēta ar katra dalībnieka rokrakstu un instrumentu,” par jauno dziesmu stāsta grupas solists Valters Frīdenbergs, kurš ir dziesmas teksta autors. Viņš arī uzsver: “Katrs jaunais “Tumsas” skaņdarbs ir atsevišķs stāsts ar savu nokrāsu, savu stilu un iezīmēm, tomēr kopējā dziesmu sajūta arvien ir un paliek ar “Tumsas” dvēseli jau nemainīgi 25 gadu garumā.”

Jubilejas tūrē “Tumsa” spēlēšot grupas lielākos hitus: “Karaļnams”, “Lietusdārzs”, “Kad Ēģiptē sniegs”, “Es esmu mazliet dons Kihots”, “Pārāk daudz”, “Pat nejautā”, “Satīties sapīties”, gan arī citas dziesmas. Uz skatuves muzicēs grupas pašreizējais sastāvs: Jānis Daugalis (basģitāra), Haralds Drekslers (ģitāra), Kaspars Boroduško (sitaminstrumenti), Valters Frīdenbergs (balss, akustiskā ģitāra), Dāvis Ābrams (taustiņinstrumenti) un viesmākslinieks Oskars Kurdeko (perkusijas).

Paredzams, ka vairākos koncertos varētu piedalīties īpašie viesi – dziedātājas Annija Putniņa un Aija Andrejeva, grupas “Crazy Dolls”, “PER”, “Sovvaļnīks” un “Dabasu Durovys”, jo grupas darbības laikā “Tumsa” sadarbojusies ar daudziem pazīstamiem un populāriem mūziķiem. Lai saglabātu intrigu, pagaidām netiek atklāts, kurā pilsētā kurš viesmākslinieks uzstāsies.

“Tumsas” mūziķi sarēķinājuši, ka Latvijā neesot daudz grupu, kas varētu lepoties ar tādu gadu skaitli. “”Tumsa” var, un turklāt ar gandrīz nepārtrauktu koncertdarbību. Tāpēc, kā teica kāds visiem labi zināms mūsu grupas dalībnieks: “Svinam dzīvi!” Un “Tumsa” svinēs!”

 

Varbūt noder!!

21. X 19.00 Jelgavas Kultūras namā

28. X 19.00 Valmieras Kultūras namā

29. X 18.00 Rēzeknē Latgales vēstniecībā “Gors”

5. XI 17.00 Liepājas Olimpiskā centra Rožu zālē

17. XI 19.00 Rīgā kultūras pilī “Ziemeļblāzma”

18. – 19. XI uz prāmja “Tallink”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv.

Cena: EUR 7 – 20

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+