×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
17. septembris, 2012
Drukāt

Gruziju mudina sarīkot godīgas vēlēšanas

Foto - AFPFoto - AFP

Piecas no jaunākajām Eiropas Savienības dalībvalstīm, tostarp Latvija un Lietuva, aicināja Gruziju nodrošināt godīgas vēlēšanas, šādi parādot progresu demokrātijas jomā un sekmējot savu uzņemšanu ES un NATO.

Bulgārijas, Čehijas, Latvijas, Lietuvas un Rumānijas ārlietu ministri nāca klajā ar šo aicinājumu, apmeklējot Gruziju ar mērķi novērtēt situāciju šajā valstī, kur saasinājies politisks saspīlējums pirms 1. oktobrī gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. “Mēs esam šeit, nevis lai atbalstītu kādu politisku spēku, bet gan tāpēc, lai redzētu Gruzijas progresu tās ceļā uz NATO un Eiropas Savienību,” sacīja Lietuvas ārlietu ministrs Audronis Ažubalis.

Gruzijas prezidenta Mihaila Saakašvili valdošajai partijai šī ir smagākā priekšvēlēšanu cīņa kopš nākšanas pie varas 2003. gada “rožu revolūcijā”, jo ir aktivizējusies opozīcija miljardiera Bidzinas Ivanišvili vadībā. Pastāvot bažām par iespējamiem nemieriem pēc vēlēšanām, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs aicināja nodrošināt godīgas vēlēšanas, kuru rezultātus pieņemtu gan uzvarētāji, gan zaudētāji. “Ir svarīgi, lai visiem politiskajiem spēkiem būtu godīgas un vienlīdzīgas iespējas un, ja novērotāji atzīs rezultātus par godīgiem, tie būs jāpieņem visām partijām,” Gruzijas mediji citēja Rinkēviča teikto.

Arī ASV, ES un NATO ir aicinājušas Gruziju rīkot godīgas vēlēšanas. Saakašvili ir apsolījis sarīkot “visbrīvākās, viscaurskatāmākās vēlēšanas” kopš Gruzijas neatkarības atgūšanas 1991. gadā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+