Latvijā
Novados

Gulbene svētdien svin 90 gadus ar gaismas parādi1

Ekrānuzņēmums no www.gaismasparade.lv

Svētdien, 25. februārī, Gulbenes 90. dzimšanas dienas svinību laikā, Gulbenes pilsētas iedzīvotāji piedalīsies unikālā līdzdalības akcijā – gaismas parādē “Gaismas slepenā dzīve”, kopā ar gaismas tēliem, veidojot savu gaismas slepeno stāstu, portālu LA.lv informēja uzņēmums “UNTITLED”.

Gaismas parāde Gulbenē notiks svētdien, 25. februārī, pie Gulbenes kultūras centra un pilsētas centrālajā skvērā. Plkst. 19.00 parādes vērotāji aicināti pulcēties pie Gulbenes kultūras centra, kā arī gaismas slepeno dzīvi iepazīt tuvāk centrālajā skvērā līdz pat plkst. 22:00.

„Gaismas slepenā dzīve” ir gaismas parāde, kurā piedalās pieci grandiozi gaismas tēli – objekti, kas pārvietojas pa pilsētas ielām. Ar tēliem darbojas un pārvietojas brīvprātīgie pilsētas iedzīvotāji, tā piedaloties parādes radīšanā.

Dienas gaismai satumstot, pilsēta atdzīvojas – tā atplaukst spožās gaismās. Bet kas notiek ar pilsētas gaismu tad, kad visi aizgājuši gulēt un iestājas nakts? Ko gaismas ģimene dara nakts tumšajās stundās? Gaismas parādes “Gaismas slepenā dzīve” laikā pilsētas aizmigusī gaisma visā savā spožumā iznāk pilsētā, lai sarīkotu kārtīgu ballīti un atklātu savas slepenās dzīves stāstu.

“Gaismas slepenās dzīves” urbāno stāstu kopā ar brīvprātīgiem pilsētas iedzīvotājiem stāsta gaismas ģimenes locekļi – Gaismas mamma, Gaismas tētis, Gaismas līgava, Mazā spuldzīte un Gaismas astoņkājis.

“Gaismas slepenā dzīve” ir gaismas festivāla “Staro Rīga 2014” populārākais objekts, kas 2018. gadā atgriežas Latvijas pilsētās. Gaismas parādes norisi nodrošina uzņēmums “UNTITLED”.

LA.lv