AFP/LETA

Gulbis ar vēl vienu atspēlēšanos turpina karjeras sekmīgāko sezonu 0

Atspēlējot breika deficītu trešajā setā, Latvijas labākais tenisists Ernests Gulbis ceturtdien sasniedza Nicas “ATP World Tour 250” sērijas turnīra pusfinālu, turpinot savas karjeras sekmīgāko sezonu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Aizvadītajā ceturtdaļfināla mačā Gulbis ar rezultātu 6-3, 3-6, 7-6 (7:5) pieveica sev labi zināmo krievu Dmitriju Tursunovu.

Jau trešdien Gulbis astoto reizi šosezon sasniedza ATP turnīra ceturtdaļfinālu, kas viņam iepriekš nebija izdevies, bet tagad viņš iekļuvis ceturtajā pusfinālā, kas arī ir jauns latvieša gada augstākais sasniegums. Turklāt sezona šobrīd ir tikai aptuveni pusē.

Cīņa iesākās līdzīgi, bet izšķirošais bija piektais geims, kurā Gulbis pie savas serves zaudēja pirmajās trijās izspēlēs, tomēr visas trīs breikbumbas atspēlēja. Turpinot sekmīgo sniegumu, uzreiz nākamajā geimā latvietis lauza pretinieka servi un ieguva izšķirošo pārsvaru setā.

Otrajā setā vienīgās divas breikbumbas Tursunovs ieguva astotajā geimā. Pirmo no tām latvietis atspēlēja ar netveramo servi, tomēr otrajā pieļāva dubultkļūdu, bet īsu brīdi vēlāk krievs noslēdza setu ar uzvaru.

Arī trešā seta sākuma daļā Tursunovs lauza Gulbja servi, bet latvietim beidzot izdevās atspēlēties 11.geimā, kas arī varēja kļūt par noslēdzošo cīņā. Jau nākamajā geimā Tursunovs atkal tika pie vairākām breikbumbām, bet latvietis atspēlējās, turklāt pirmo no tām Gulbis izglāba īpaši sarežģītā situācijā. Līdz ar to cīņas uzvarētājs tika noskaidrots taibreikā.

Papildgeimā pirmais divu punktu pārsvaru ieguva Tursunovs (4:2), tomēr nākamajās četrās izspēlēs uzvarēja latvietis, novedot maču līdz panākumam.

Gulbis ATP rangā ieņem 19.vietu, bet Tursunovs atrodas 32.pozīcijā un turnīrā bija izlikts ar piekto numuru.

Šī abiem sportistiem bija ceturtā savstarpējā tikšanās reize, Gulbim tiekot pie otrās uzvaras. Iepriekšējo reizi viņi tikās 2011.gada Vimbldonas čempionātā, kad Tursunovs uzvarēja ar 6-3, 3-6, 7-6 (14:12), 7-6 (7:1).

Tenisisti savā starpā ir labi pazīstami, kopīgā pārī spēlējot arī vairākās dubultspēļu sacensībās. Tursunovs šogad uzvarējis deviņos no 23 ATP līmeņa mačiem, vēl tikai vienā turnīrā sasniedzot ceturtdaļfinālu.

Gulbis sacensībās izlikts ar otro numuru, kas viņam deva brīvu pirmo kārtu, bet otrajā kārtā viņš trešdien ar 6-7 (4:7), 6-4, 6-1 uzvarēja slovāku Martinu Kližanu. Savukārt Tursunovs pirmajā kārtā ar 6-1, 6-4 pārspēja Aleksandru Ņedovjesovu no Kazahstānas, bet pēc tam ar 6-3, 6-4 uzvarēja nīderlandieti Robinu Hāsi.

Par pusfināla sasniegšanu Gulbis nopelnīja 90 ATP ranga punktus.

Pusfinālā Gulbis tiksies ar spāni Alvertu Montanjesu, kurš pasaules rangā ieņem 61.pozīciju, bet ceturtdaļfinālā ar 6-7 (6:8), 6-4, 6-4 pārspēja kvalifikācijas sacensības pārvarējušo argentīnieti Leonardo Majeru, kurš ir pasaules 77.rakete.

Ar pirmo numuru šajā turnīrā izlikts amerikānis Džons Isners, bet Gulbis tik augstu kādā ATP turnīrā bija izlikts pirmoreiz karjerā. Gulbis un Isners ir vienīgie no pasaules ranga labāko divdesmitnieka spēlētājiem, kas šonedēļ piedalās sacensībās.

Pagājušajā nedēļā latvietis startēja Romas “Masters 1000” sērijas sacensībās, kur tika līdz trešajai kārtai jeb astotdaļfinālam.

Šogad latvietis uzvarējis 25 no 35 ATP līmeņa mačiem, izcīnot vienu titulu un astoņos no 12 turnīriem tiekot vismaz līdz ceturtdaļfinālam, bet četros arī sasniedzot pusfinālu.

Gulbis iepriekš vienīgo reizi Nicā spēlēja 2011.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet pērn šajā nedēļā latvietis turnīros nepiedalījās, tādēļ ranga punkti viņam nebija jāaizstāv.