×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
7. decembris, 2015
Drukāt

Gunārs Resnais: “Aizbraukušie jāmotivē atgriezties” (8)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Gunārs Resnais

“Mums ļoti sāp tas, ka Latvijas valsts politiskajās un saimnieciskajās deklarācijās sludinātā cilvēka prioritāte praksē izrādās vien liekulība un meli,”  skarbs secinājums izskanēja sestdien Latvijas Politiski represēto apvienības (LPRA)  27. konferencē, kas notika Rīgas Latviešu biedrības namā.

Asā vērtējuma pamatā ir konstatējums, ka Latvijas ļaudis izmirst “nedabiskā steigā” un “aizbrauc nedabiskā daudzumā”. “Tas nozīmē, ka par cilvēka dabiskas dzīves pamatu šeit, Latvijā, nav pienācīgi politiski gādāts,” teikts konferences pieņemtajā aicinājumā politiķiem. Tajā ir mudinājums precīzi definēt valsts tautsaimnieciskos, izglītības, veselības, kultūras mērķus, kā arī partijām “pievērsties valsts būvei un attīstībai kvalificēti, proti – bez partijisko interešu un lobiju pastarpinājuma”.

Uz sanāksmi bija ieradušies 280 delegāti, kuri pārstāv vairāk nekā 13 000 biedru lielo organizāciju. Šogad LPRA saņēma Ministru kabineta balvu par nozīmīgu ieguldījumu latviešu tautas vēsturiskās atmiņas saglabāšanā un nacionālo vērtību stiprināšanā. LPRA biedri to uztver kā atzinību savai darbībai un uzsver, ka tas ir mudinājums neaprimt vien savu vecumdienu baudīšanā, bet ar savu pieredzi novērtēt valstī notiekošo un paust viedokli. Apvienības valdes priekšsēdētājs Gunārs Resnais sacīja, ka LPRA bijusi gan savu biedru interešu aizstāve dialogā ar politiķiem Saeimā un valdībā, gan iniciatore dažiem likumu grozījumiem. LPRA rīkotie komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīži 25. martā un 14. jūnijā pie Brīvības pieminekļa ir valsts protokola sastāvdaļa, tajos piedalās valsts augstākās amatpersonas un ārvalstu diplomāti.

Runājot par valstiskajām problēmām, Gunārs Resnais pieminēja gan etnisko sašķeltību, gan nepietiekamo sadarbību ar abām pārējām Baltijas valstīm, gan strīdus koalīcijas partiju vidū, gan ieilgušās reformas izglītībā un zinātnē. “Valstij jāspēj motivēt no Latvijas izbraukušo cilvēku atgriešanās,” sprieda apvienības vadītājs, sakot, ka varbūt daļa bēgļiem paredzētās naudas jānovirza reemigrācijas mērķim.

Visemocionālāk izskanēja Antona Rancāna teiktais par nesen pieņemto grozījumu Izglītības likumā par tikumisko audzināšanu. Viņaprāt, ar šo grozījumu izdarīts “smags mājiens ar mietu” skolotājiem, ka viņi ir “potenciāli netikumības iemiesojumi”. Kāpēc šis tikumību un taisnīgumu prasošais pants netiek attiecināts uz iekšlietu un tieslietu sistēmu, tāpat uz deputātiem, kuri pārkāpj pašu pieņemtos likumus, vaicāja Rancāns. “Vai ir gadījies dzirdēt par skolotājiem, kas vadījuši mašīnu alkohola reibumā? Un skolotāji nav piedalījušies balsu pirkšanā! Un kāpēc šī tikumība netiek prasīta no bērnu vecākiem, kuri tirgo nelegālo alkoholu?” vaicāja pedagogs.

Atbilstīgi konferences tematam “Latvijas nākotne šodienas acīm” tika runāts arī par nacionālo pašapziņu un latviskas Latvijas veidošanu. LPRA pieņemtajā aicinājumā ietverts mudinājums katru apzināties, ka “Latvijas simtgade varētu būt slieksnis, aiz kura top skaidri redzams, ka esam savas zemes cienīgi”.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Izsūtijs potenciālos okupantu pretniekus,tā bija preventīva akcija.Lielums no tiem tika atzīti par nekaitigiem režīmam,tika reabileteti un kļuva par režīma aktīviem atbalsitajiem,arī stukačiem,komjauniešiem,komunistiem un sevišķi sadarbojas ar partorganizācijam 40.gadā brīvprātīgi,ar Ulmaņpapa svētību,atdoto īpašumu atgūšanā,nerēķinoties ar reālo situāciju,bet mēģinot ar laikam jau laika mašinas palīdzību atgriezties valsts apvērsuma organizētaja,vietējā diktatora un okupācijā tieši vainojamā Ulmaņa laikos.Izguliet dzērumu un palasiet kādu vēstures grāmatu ne tikai PSKP vēsturi un neaprobežojaties tikai ar PSKP biedra kartes un koloborantu pielūgšanu!

  • Intresanti,ko darīt Latvijā?sēdēt un platit rokās!?
   Es nedzīvoju 16.g.Latvijā.paldies Dievam.arī neskumstu.man kauns.

 2. Atgriezīsies un???ne te ir darbs,nekā!!!

 3. aizbraukušie jau pietiekoši motivēti aizbraukt. to nevajadzēja darīt, tagad nogavņīts!

 4. Pirms raksti, izguli dzērumu. Vai tev tiešām liekas, ka čekisti sabāza savējos tais vagonos, lai izsūtītu nomiršanai 10 tūkstošus km uz ziemeļiem? Izsūtīja tos, kuri mīlēja savu Dzimteni, kuri bija izglītoti, inteliģenti un lojāli Latvijai. Bet bērnus, kurus izsūtīja , ka piemēram mani 6 mēnešu vecumā, vai es arī biju čekas stukačs?

 5. Politiski represeto goda viesi ir parasti represētaji un represetie ir komjaunieši,komunisti un ir aizdomas ka arī noslepenotie čekas maisi čum un mudž no represeto uzvārdiem.Arī tas ir viens bēgšanas no valsts slēptajiem stimuliem.Pamatiemesls,protams,varmācīgi uzturētā nabadzība un smirdošais morālais klimats.

 6. Izlietosim Eiropas bēgļu naudu savu bēgļu atgriešanai, manuprāt tas ir loģiski. Tā atslogosim Vāciju un Angliju.

Draugiem Facebook Twitter Google+