Laukos
Bizness

Halal gaļa, cūkpupu kraukšķi un bišu maize. Latvijas ražotāji startē industrijas izstādē Dubaijā0

Dubaija. Foto no Pixabay.com

Svētdien Apvienotajos Arābu Emirātos, Dubaijā, tiks atklāta viena no lielākajām pārtikas industrijas izstādēm pasaulē “Gulfood 2018”, kurā divos nacionālajos kopstendos vairāk nekā 200 kvadrātmetru platībā produkciju eksponēs arī Latvijas pārtikas uzņēmumi, informē Agroresursu un ekonomikas institūtā (AREI).

Latvijas uzņēmēji izstādē piedalās jau piekto reizi. Šogad Latvijas produkcija būs redzama divos kopstendos – Sheikh Saeed hallē starp lielo valstu nacionālajiem stendiem atradīsies Latvijas nacionālais kopstends 174 kvadrātmetru platībā. Savukārt Hallē Nr.3 jeb Gaļas un olu produktu ražotāju hallē būs viens nacionālais kopstends 27 kvadrātmetru platībā.

Latvijas kopstendos izstādē “Gulfood 2018” tiks pārstāvēti Latvijas uzņēmumi, kas ražo piena un gaļas produkciju, olu produkciju, saldumus, graudu produkcija, dzērienus, veseligo pārtiku.

Izstādē piedalīsies AS “Jaunpils pienotava”, SIA “Premium Chocolate” ar zīmolu “Nelleulla”, AS “Dobeles dzirnavnieks”, SIA “Felici” ar zīmols “Graci laboratories” mušļiem, SIA “Very Berry” ar dabīgajām sulām, SIA “Gaļas pārstrādes uzņēmums Nākotne” un SIA “Cēsu gaļas kombināts” ar jērgaļas un liellopu gaļas produkciju, kas gatavota pēc tradicionālās jeb halal kaušanas metodēm, SIA “Zekants” ar zīmola “Pupuchi” cūku pupu kraukšķiem.

Tāpat izstādē piedalīsies SIA “Bee Bite” ar bišu maizes granulām, AS “Tukuma Piens”- ar krēmsieriem, SIA “Markol” ar minerālūdeni “Zaķumuiža”, SIA “Rāmkalni Nordeco” ar sukādēm, SIA “Orkla Confectionery&Snacks Latvija” ar “Laima”, “Selga”, “Staburadze”, “Old Town bakery”, “Ādažu Čipsi”, “Taffel The Original Snacks” un “Pedro” zīmoliem.

Izstādē Latviju pārstāvēs arī AS “Balticovo”, SIA “Latvijas Piens”, SIA “Kārumu fabrika”, SIA “Apsara”, AS “Smiltenes piens” SIA “Chocolette Confectionary”, SIA “Pērnes L” ar zīmola “Long Chips”- kartupeļu čipšiem un SIA “Ilgezeem” ar medalu un citiem dzērieniem.

“Gulfood” ir viena no pasaules vērienīgākajām pārtikas ražotāju izstādēm, šogad tā notiks jau 23.reizi. Piecas dienas pārtikas ražotāji no 185 pasaules valstīm tiksies ar sadarbības partneriem un jauniem klientiem, pieci tūkstoši dalībnieku prezentēs savu produkciju astoņos pārtikas sektoros, kopā aizņemot 1miljonu kvadrātmetru platības.

Izstāde notiks Dubaijas izstāžu centrā – Dubai World Trade Centre, no 18.februāra līdz 22.martam.

LA.lv