Sports
Hokejs

Hārtlijs: Vēlos Latviju aizvest uz olimpiskajām spēlēm0


Bobs Hārtlijs žurnālistu ielenkumā pasaules čempionātā Bratislavā.
Bobs Hārtlijs žurnālistu ielenkumā pasaules čempionātā Bratislavā.
Foto: Ilmārs Stūriška

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Bobs Hārtlijs pēc pasaules čempionāta noslēguma atzina, ka vēlas turpināt darbu ar valstsvienību un aizvest to uz 2022. gada Pekinas olimpiskajām spēlēm. Tiesa, varēja noprast, ka sarunas par sadarbības turpināšanu ar Latvijas Hokeja federāciju vēl priekšā.

Boba Hārtlija atziņas pēc uzvaras pēdējā mačā pār Norvēģiju (4:1):

Puiši šodien uzlaboja sniegumu ar katru periodu. Daudz emociju, ko tādu biju gaidījis, jo vakar zaudējām Zviedrijai. Pārtraukumos labi parunājām un puiši to uztvēra.

Kopumā esmu ļoti apmierināts ar čempionātu, gribējām būt starp labākajām komandām un arī katrā spēlē bijām tām tuvu, taču ne pietiekami, lai uzvarētu. Rodrigo Ābola savainojums radīja lielu caurumu maiņās, taču visi cīnījās, ir radušies lieliski stāsti – Rihards Marenis, Jānis Jaks. Vairākums bija neticams, vārtsargi paveica labu darbu. Zinājām, ka uz papīra nevaram līdzināties lielajām izlasēm, taču laukumā izskatījāmies līdzīgi un atkal parādījām latviešu lepnumu.

Latvijas hokeja izlase pasaules čempionāta spēlē pret Norvēģiju

Vai desmitā vieta ir mūsu? Vajag, lai izaug pāris talantīgi spēlētāji, uz to ir jāstrādā, federācija iegulda darbu, jaunatnes līmenī tiek uzlabotas slidošanas prasmes, fiziskā sagatavotība. Piemēram, Šveicei pirms 10 – 12 gadiem bija daži NHL spēlētāji, tagad – 14,15. Tas parāda, ka attīstība ir iespējama. Tajā pat laikā ir patīkami strādāt ar šo kolektīvu.

Saistītie raksti

Esmu uzvarējis Stenlija kausā un visās līgās, kur trenēju. Tagad palikuši divi mērķi – iegūt Gagarina kausu un aizvest Latviju uz olimpiskajām spēlēm. Taču es neesmu viens, federācijas vadība sniedz lielu atbalstu, tāpat viss treneru korpuss un apkalpojošais personāls. Es neesmu latvietis, taču jūtos kā savējais, mīlu Rīgu, Latviju un gribu pateikties latviešu faniem, viņi ir neticami, atbalsta jebkurā vietā un situācijā.

LA.lv