Mobilā versija
+3.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
30. jūlijs, 2014
Drukāt

Helsinku lidostā izsekos pasažieru pārvietošanos (1)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Somijā vairāku nevalstisko organizāciju nosodījumu izpelnījies Helsinku lidostas lēmums izsekot lidostā esošo cilvēku atrašanās vietas.

Turpmāk Helsinku lidostas darbinieki varēs izsekot tos cilvēkus, kuru mobilie telefoni būs pieslēgti lidostas Wi-Fi internetam. Šādas sistēmas nolūks būs vērot pasažieru pārvietošanos lidostā, lai nepieļautu “sastrēgumu” izveidošanos. Tas tiks darīts, lidostā izvietojot 150 baltas kastītes bezvada Wi-Fi rūteru lielumā. Tajās būs ieinstalēta Somijas uzņēmuma “Walkbase” veidota programmatūra, kas spēs iegūt katra lidostas bezvadu internetam pieslēgta mobila telefona unikālo identifikācijas numuru. Mobilo telefonu īpašnieki, kuri vēlēsies izmantot lidostas bezvadu internetu, pirms savienošanās ar to tiks brīdināti par novērošanas sistēmu.

Pagaidām lidostas pasažieru novērošana vēl noris testa režīmā. Taču Helsinku lidostas darbinieki cer, ka pilnvērtīga pasažieru kustības uzraudzīšana tik sākta gada beigās.

Šī tehnoloģija gan izpelnījusies vairāku nevalstisko organizāciju un informācijas tehnoloģiju speciālistu nosodījumu. Viņi norāda, ka tādējādi tikšot pārkāptas cilvēku tiesības uz privātumu. “Fakts, ka manas kustības tiek izsekotas, ir biedējošāks nekā doma, ka kāds varētu zināt, kuras interneta lapas es skatos,” sarunā ar ziņu aģentūru “Bloomberg” sacījis Somijas IT drošības speciālists Anti Tikanens.

Tikmēr Helsinku lidostas pārstāvis Heiki Koski ziņu aģentūrai “Bloomberg” solījis, ka tehnoloģija nepārkāps cilvēku tiesības uz privātumu un ka visi ar šīs sistēmas palīdzību iegūtie dati atradīsies drošībā. “Mēs sagaidām, ka šī tehnoloģija atmaksāsies. Ar tās palīdzību mēs vērsim nodrošināt lidostas sekmīgāku darbu, mēs varēsim paredzēt, kur veidosies “sastrēgumi”,” skaidroja Koski.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. nesaprotu, kaa vienaa iisaa rakstaa 3 reizes Helsinku vietaa var rakstiit Helisnku. Bezsmadzenhu cilveeki

Lielbritānija oficiāli sāks izstāšanos no ESLielbritānija trešdien spers bezprecedenta soli nezināmajā, sākot divus gadus ilgu izstāšanās procesu no Eiropas Savienības (ES). Lielbritānijas premjerministres Terēzes Mejas oficiāla vēstule
Lietuvas prokuratūra atklāj baisā nozieguma detaļas Lietuvas prokuratūra paziņojusi, ka bažas rada aizdomās par četru ģimenes locekļu nogalināšanu aizturētā 26 gadus vecā Egidija Anupraiša psihiskais stāvoklis.
Draugiem Facebook Twitter Google+