foto – mhl.khl.ru

HK “Rīga” kaujas un sakauj Sadberijas vilkus 0

HK “Rīga” hokejisti pasaules jauniešu klubu kausa izcīņā Omskā uzvarēja trīs spēles no četrām, tomēr augstāk par piekto vietu netika. Šodien kautiņiem bagātā spēlē, abām komandām kopā sapelnot 175 soda minūtes, rīdzinieki ar 3:2 pārspēja Sadberijas “Wolves” no Kanādas.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Jau ziņojām, ka rīdziniekiem ar divām uzvarām (viena no tām pagarinājumā) nepietika, lai iekļūtu grupas divu labāko komandu skaitā un pusfinālā. Ceturtdien HK “Rīga” pretinieki cīņā par 5. vietu bija viena no labākajām Ontario hokeja līgas (OHL) jauniešu komandām “Sudbury Wolves”. Klubs ar lielu vēsturi, tā pieaugušo komanda 1938. gadā pārstāvēja Kanādu pasaules čempionātā un izcīnīja zelta medaļas. Kluba sistēmā sagatavoti 77 NHL spēlētāji un arī Omskā Sadberijas vilki tika uzskatīti par favorītiem. Tomēr laukumā kanādieši bja kožami rieksti – vai nu dažādā gatavības pirms jaunās sezonas, va kādi citi iemesli, taču viena no OHL labākajām komandām nekādi neizcēlās uz MHL līgas pretinieku fona.

HK “Rīga” pie vilku trenkāšanas ķērās ar lielu apņēmību, par ko daiļrunīgi vēsta pirmā perioda statistika – metienu attiecība 14-2 rīdzinieku labā. Turklāt četras minūtes spēlējot mazākumā! Lielo pārsvaru izdevās pārvērst tikai vienā vārtu guvumā – trešdaļas vidū Daniels Riekstiņš ar spēcīgu metienu ripu raidja vārtu devītniekā.

Spēles otrā cēliena vidū vēl vienu vairākumu realizēja Edgars Siksna (2:0), tūdaļ atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, Kondrāts trāpja pa vārtu pārliktni. Šķita, ka briest trešie vārti, taču tie krita mūsu vārtos – kanādieši mazākumā aizskrēja pretuzbrukumā un 2:1. Perioda izskaņā neztika bez kautiņa, bet statistika joprojām runāja par labu HK “Rīga” – otrās trešdaļas metienu attiecība 18-6.

Pēdējā trešdaļā atkal netrūka asumi un rupjības, jo īpaši no kanādiešu puses – viņem tika lielie noraidījumi gan par sitienu galvas rajonā, gan par sitienu ar celi. Trešdaļas sākumā rīdzinieki vēlreiz izmantoja vairākumu, tomēr tas vēl negarantēja mierīgu dzīvi. 57. minūtē “Wolves” samazināja rezultāta starpību un, kā jau kanādieši, metās glābt spēli. Neko vairāk kā vēl vienu kautiņu 12 sekundes līdz spēles beigām HK “Rīga” panākt neļāva. Pēdējā dūru izvicināšanā piedalījās arī rīdzinieku vārtsargs Sandis Balandiņš, kurš kopā ar Rodrigo Ābolu saņēma 5+20 minūšu sodu. Abām komandām kopā 175 soda minūtes, no tām 105 “Wolves” kontā. Mūsēje dūru cīņas izturēja, bet par hokeja prasmēm lai atkal runā metienu attiecība – pēdējā trešdaļā 17-3, visā spēlē 49-11.

Leonīda Tambijeva trenētie rīdzinieki Omskā uzvarēja trīs no četrām spēlēm un izcīnīja piekto vietu. Līdz pusfinālam pietrūka vakardienas četras minūtes, kad neizdevās nosargāt pamatlaika uzvaru pār čehu “Vitkovice”.

PASAULES JUNORU KLUBU KAUSS OMSKĀ

SPĒLE PAR 5. VIETU

HK “Rīga” – “Sudbury Wolves” (Kanāda) 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Riekstiņš (Gelažis, 9:14, vair.), Siksna (Ozoliņš, 28:53), Ševčenko (Kondrāts, 42:43, vair.) – Baptists (Pensls, 30:52, maz.), Tibodo (Kubaliks, 56:47).