Hokeja lielais fināls – Zviedrijai 11. vai Šveicei 1. zelts? 0

Šodien Zviedrijas un Šveices izlašu duelī Kopenhāgenā tiek noskaidrota 2018.gada pasaules čempione hokejā.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Finālmačs sāksies plkst.21.15 pēc Latvijas laika un tiešraidē to translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls.

Savukārt plkst.16.45 nūjas krustos ASV un Kanādas hokejisti, kuri cīnīsies par bronzas godalgām. Šo spēli tālrādī varēs vērot kanālā “360 TV”.

Šveices izlase pasaules čempionāta finālā spēlēs otro reizi vēsturē. Zīmīgi, ka arī 2013.gadā Šveice finālā tikās ar Zviedriju, pretinieku pārākumu atzīstot ar rezultātu 1:5.

Šveice B apakšgrupā palika ceturtā, ceļazīmi uz ceturtdaļfinālu izcīnot pēdējā mača. Cīņā par vietu pusfinālā šveicieši pārsteidzoši ar 3:2 pārspēja somus, bet pēc tam parūpējās par daudz lielāku pārsteigumu, ar tādu pašu rezultātu uzvarot Kanādu.

Šveicei pasaules čempionātos ir divas sudraba un sešas bronzas medaļas. Iepriekšējo reizi Šveices godalgās bija pirms pieciem gadiem, kad izcīnīja sudrabu, pēc 60 gadu pārtraukuma kāpjot uz goda pjedestāla. Savu pirmo sudrabu Šveice izcīnīja 1935.gadā, bet toreiz medaļnieces tika noskaidrotas grupu turnīrā, nevis izslēgšanas spēlēs.

Zviedrijas hokeja izlase šajā čempionātā nav izjutusi zaudējuma rūgtumu. Apakšgrupā zviedri uzvarēja visās septiņās cīņās, vienīgi pret slovākiem maču nenoslēdzot pamatlaikā. Savukārt ceturtdaļfinālā pērnā gada čempione Zviedrija ar 3:2 pārspēja Latviju, kas spēcīgajai pretiniecei izrādīja cienījamu pretestību, bet pēc tam tika gūta viegla uzvara 6:0 pār ASV.

Zviedrija par pasaules čempioni kronēta desmit reizes, tajā skaitā triumfējot pērn notikušajās meistarsacīkstēs. Tāpat zviedriem pasaules čempionātos ir 17 sudraba un 16 bronzas medaļas.

Abas izlases savā starpā spēkojās arī A apakšgrupā, uzvaru ar 5:3 izcīnot zviedriem.

Hokeja dzimtenes Kanādas pārstāvji apakšgrupā izcīnīja piecas uzvaras un cieta divus zaudējumus pret ASV un Somiju, ieņemot trešo vietu. Ceturtdaļfinālā Kanāda ar 5:4 papildlaikā uzvarēja Krieviju.

Kanāda par pasaules čempioni kronēta 26 reizes, pie iepriekšējā titula tiekot pirms diviem gadiem. Tāpat kanādiešu rēķinā arī 14 sudraba un deviņas bronzas medaļas.

Tikmēr amerikāņi apakšgrupā atzina vienīgi Somijas pārākumu, ieņemot otro vietu. Ceturtdaļfinālā ASV hokejistiem pretī stājās Čehija, kas tika uzveikta ar 3:2.

ASV ir divkārtējā pasaules čempione, triumfējot 1933. un 1960.gadā. Pasaules čempionātos amerikāņu kontā arī deviņas sudraba un septiņas bronzas medaļas.

B apakšgrupas mačā amerikāņi kanādiešu uzvarēja pēcspēles metienu sērijā ar rezultātu 5:4.