Mobilā versija
Brīdinājums +3.0°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
25. maijs, 2014
Drukāt

Kāda ir starpība starp būves domājamo un ideālo daļu?

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kāda ir starpība starp būves domājamo un ideālo daļu? Lūdzu, sniedziet kāda būvniecības speciālista skaidrojumu!
 Arvīds Biernis Sesavas pagastā

Starpības nav nekādas – gluži tāpat, kā, piemēram, runājot par lielāko un mazāko pusi, jo matemātikā puse vienmēr ir tikai puse un viena no tām nevar būt lielāka nekā otra, tad tā ir daļa. Šis nav arī būvniecības, bet gan juridisks jautājums, kas parasti kļūst aktuāls, kad nekustamo īpašumu (māju, zemi) sadala vairākos atsevišķos, piemēram, laulību šķirot vai mantojumu saņemot. Šādā izpratnē ideālā daļa ir tā pati domājamā daļa, proti, ½ īpašuma ideālās daļas ir puse no šīs mājas.

Lielākoties šādos gadījumos nosaka īpašuma lietošanas kārtību vai reāli to sadala, kur tas ir iespējams, piemēram, vairāku dzīvokļu mājā. Šim pasākumam gan ir vairāki nosacījumi, tostarp ēku nevar dalīt pa stāviem, bet gan tikai vertikāli, lai izveidotos divas atsevišķas funkcionālas daļas (kā dvīņu mājas). Ja īpašnieku daudz, visi grib savas ideālās daļas (platību dienvidu pusē, vairāk logu, siltāku krāsni utt.), nekādi nespējot vienoties par ēkas lietošanas kārtību, vislabāk to pārdot, lai katrs saņemtu summu, kas atbilst domājamo daļu skaitam.

Pievienot komentāru

Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumu (1)Saskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+