×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
24. aprīlis, 2015
Drukāt

Iedzīvotāji varēs atlaist domi (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Karogi pie Rīgas domes ēkas.

Saeima vakar otrajā lasījumā atbalstīja Vietējo pašvaldību referendumu likumprojektu, kas noteiks vietējo pašvaldību referendumu ierosināšanas un norises kārtību.

Pašvaldību referendumu likums nodrošinās iespēju iedzīvotājiem piedalīties jautājumu lemšanā pašvaldībās un ietekmēt domes darbu vietējo iedzīvotāju interesēs. Likumprojektu izstrādājusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM). Likumprojekts pašvaldības iedzīvotājiem paredz arī tiesības atlaist pašvaldības domi, ja tā nerīkojas atbilstoši iedzīvotāju interesēm un ir zaudējusi vēlētāju uzticību.

VARAM paredzējusi, ka izdevumus, kas saistīti ar pašvaldības referenduma sagatavošanu un norisi klātienē, izņemot izdevumus parakstu vākšanai par pašvaldības referenduma ierosināšanu, finansēs no pašvaldības budžeta. Finansējumu parakstu vākšanai par pašvaldības referenduma ierosināšanu nodrošinās personas, kuras organizē parakstu vākšanu, izņemot finansējumu elektroniskai parakstu vākšanai vienotajā valsts un pašvaldību pakalpojumu portālā www.latvija.lv. Turklāt noteikts, ka referendumu pašvaldībā varēs rīkot vienlaikus ar Saeimas, Eiropas Parlamenta vai domes vēlēšanām, kā arī vienlaikus ar tautas nobalsošanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tas ir viens prātīgs lēmums, citādi pašvaldību deputāti, īpaši vadītāji, dažkārt no sevis iedomājas sazin ko – tā ka, rodas sajūta, ka esi tā kunga vai kundzes priekšā ar ubaga tarbu kaklā. Ja vajadzēs, tad tādas iedomu, lepnības, krāpnieciskās, zaglīgās un melīgās personas ātri varēs nolikt pie vietas. Cik tad ilgi var dzīvot uz iedzīvotāju rēķina un rūpēties pārsvarā tikai par savām interesēm? Iedzīvotāji arī grib dzīvot.

Draugiem Facebook Twitter Google+