×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
28. maijs, 2015
Drukāt

Iekārojamākie darba devēji Latvijā – “Latvenergo”, LMT un “Lattelecom”

Foto: LETAFoto: LETA

Jau ceturto gadu par iekārojamāko darba devēju Latvijā atzīta energoapgādes kompānija “Latvenergo”, secināts darba portāla “cvmarket.lv” veiktajā aptaujā.

Savukārt otrā un trešā vieta, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, apmainījusies pozīcijām – šogad otrais ir mobilo sakaru operators “Latvijas Mobilais telefons” (LMT), bet trešo vietu ieņem telekomunikāciju kompānija “Lattelecom”.

Pirmajā iekārojamo darba devēju pieciniekā ierindojies arī degvielas tirgotājs “Statoil Fuel & Retail Latvia” un piekto vieto dala sociālo tīklu portāls “Draugiem” un valsts mežu apsaimniekotājs “Latvijas Valsts meži”

Aptaujā kopā nosaukti vairāk nekā 250 uzņēmumi, valsts un pašvaldību iestādes, ko darba meklētāji un darbinieki atzinuši par labiem darba devējiem.

“CV Market” Latvia filiāles vadītāja Renāte Zīverte aģentūrai BNS norādīja, ka starp faktoriem, kas ir noteicošie darbinieku vēlmē strādāt konkrētā uzņēmumā, respondenti visbiežāk minējuši uzņēmuma tēlu un reputāciju – vai tas ir stabils un progresīvs, uz attīstību vērsts uzņēmums. Daļa aptaujāto uzsvēruši, ka nozīme ir tam, ka tas ir starptautisks uzņēmums, bet daļai tikpat cienījams šķiet stabils Latvijas uzņēmums. Būtiski, ka tas ir orientēts uz ilgtspējīgu attīstību, konkurētspējīgs un godīgs tirgus līderis, ar labu reputāciju un atpazīstamu un prestižu zīmolu.

“Otrkārt, darbinieki vēlas strādāt pie laba darba devēja, tas ir, uzņēmumā, kurā ir labi darba apstākļi, sakārtota iekšējā darba vide un jo īpaši svarīgi – ir īpašnieku un vadītāju pozitīva un godīga attieksme pret darbiniekiem. Darbinieki ciena profesionālus, gudrus un cilvēcīgus vadītājus,” atzīmēja Zīverte.

Savukārt kā trešais biežāk minētais faktors, kas raksturo iekārojamu darba devēju, minēts labs atalgojums, piebilda Zīverte. “Darbinieki novērtē stabila atalgojuma nozīmi, kā arī to, ka tas ir konkurētspējīgs ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā, atbilstošs slodzei un taisnīgs. Bez tam darbinieki augstāk par iespējami lielāku aplokšņu algu novērtē atalgojumu, no kura tiek godīgi samaksāti nodokļi,” norādīja “CV Market” Latvia filiāles vadītāja.

“Savukārt uz jautājumu, pie kāda darba devēja negribētu strādāt, tikpat bieži cik zems un darba slodzei neatbilstošs atalgojums minēta arī slikta darba devēja attieksme pret darbiniekiem, nesakārtota darba vide un birokrātija. Tāpat aptaujas dalībnieki norāda, ka nevēlas strādāt uzņēmumā, kas ir negodīgs gan pret saviem darbiniekiem, gan arī pret saviem klientiem, maldinot tos un piedāvājot nekvalitatīvu preci vai pakalpojumu,” atzīmēja Zīverte.

Aptauja “Iekārojamākais darba devējs” norisinājās no 30.marta līdz 25.maijam un tajā piedalījās 576 respondenti.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+