×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
26. jūnijs, 2012
Drukāt

Iereibušo velosipēdistu uzlidojums

Foto - LETAFoto - LETA

Jāņos pieķerti 173 transportlīdzekļu vadītāji, kuriem alkohola koncentrācija organismā pārsniegusi atļauto normu. No tiem 40 bija autovadītāji, bet 133 – velosipēdu un motorolleru vadītāji. Kopumā pārbaudīti 18 052 transporta līdzekļu vadītāji.

 

Tāda ir statistika par policijas pēdējo dienu veikumu uz Latvijas ceļiem, un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis situāciju novērtējis kā “mierīgu”. Tiešām – smagu autoavāriju nav, televīzijām ziņu raidījumi nav jāsāk ar asiņainiem sižetiem, un Ceļu satiksmes drošības direkcija var būt apmierināta ar savu brīdinošo reklāmu efektivitāti.

Tomēr tieši pieminētā statistika devusi pamatu šaubām, vai patiesā aina nav tāda, kā mums cenšas pasniegt, un vai tiešām veidojas jauna Jāņu tradīcija, kas konkurē ar lēkšanu pāri ugunskuram, papardes zieda meklēšanu un plikņu skrējieniem. Proti, iedzērušais latvietis meklē velosipēdu un dodas līganā izbraucienā. “Kā, vai tad nedrīkstēja?” viņš pārsteigts vaicā policistam, kurš viņam lūdz iepūst “trubiņā”. Steigšus nepieciešami velosipēdistus audzinoši pasākumi. Ja vien runa vispār ir par velosipēdiem…

Latvijā ir izplatīts viedoklis, ka pļēgurīgi riteņbraucēji patiesībā ir pļēgurīgi autobraucēji, kurus policija pažēlojusi (apmaiņā pret taisnīgu “atlīdzību”, protams). Sods par braukšanu dzērumā velosipēdistiem ir no 30 līdz 120 latiem atkarībā no konstatēto promiļu skaita. Savukārt iereibis autovadītājs ne tikai maksā krietni lielāku sodu (līdz pat 1000 latiem), viņam draud administratīvais arests un uz laiku zaudētas tiesības. Vasaras saulgriežos iereibušo velosipēdistu uzlidojumu vēl varētu censties loģiski izskaidrot, bet fakts, ka šādi gadījumi samērā bieži sastopami arī ziemas mēnešos, izskatās ļoti dīvaini. Lai nu kā, tieši policijai būtu jādara viss, lai šos mītus nevairotu. Policijas vadībai jāapstiprina, ka tās sniegtā informācija ir pierādāma un visi dzērājvelosipēdisti un motorolleru vadītāji ir nofilmēti vai nobildēti. Bez atsevišķiem sausiem skaitļiem varētu sniegt arī plašāku analīzi, ļaujot uzzināt, kas tad ir šie jaunās “tradīcijas” piekopēji.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+